444 59 51 Tıklayın, sizi arayalım!

 • Türkçe
Kayıt Ol

Air Albania HY ile Balkan Üçlüsü

 PAYLAŞ
 • TUR PROGRAMI
 • GENEL BİLGİLER
 • REZERVASYON YAP
Tur Programı İndir
Tur Hareket Noktası
 • İstanbul Havalimanı - (Türkiye/İstanbul)
Ücretsiz Hizmetler
 • Yerel Ulasim Hizmetleri
 • Yerel Profesyonel Turkce Rehberlik Hizmetleri
 • 4* Otellerde 2 Gece Ohrid , 1 Gece Üsküp İle Toplam 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Tiran , Ohrid , Üsküp Panoramik Şehir Turları
 • Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
 • Havalimanı Vergileri Ve Servis Bedelleri
Ücretli Hizmetler
 • Otelde Alınan Ekstralar.
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar.
 • İsteğe Bağlı Şöför Ve Rehber Bahşişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Yurtdisi Seyahat Saglik Sigortasi
Ek Hizmetler

Air Albania İle Balkan Üçlüsü Turu Vizesiz !!!
Arnavutluk, Makedonya, Kosova
3Gece/4Gün, 4*Lı Otellerde Konaklama
Zorunlu Ekstra Ödeme Yok
3 Ülke – 3 Başkent

1.Gün: İstanbul, Tiran, Elbasan, Ohrid
İstanbul Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali …. Kontuarı Önünde Buluşma. Bilet, Bagaj Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından, Albania Hava Yolları’nın Zb1005 Sefer Sayılı Uçağı İle Saat 11:35’da Tiran’a Hareket. Saat 12:15’de Tiran’a Varış. Pasaport, Bagaj Ve Gümrük İşlemlerinin Ardından Başkent Tiran’ı Gezmeye Başlıyoruz. 20. Yüzyıl Boyunca Savaşlar Arasında Kalmış Ve 40 Yıl Boyunca Enver Hoca'nın Diktatörlük Rejimini Yaşamış, Balkanlar'ın Dağlık Ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa Tarafından İmar Edilen Ve 1920'de Arnavutluk'un Başkenti Olan Bu Güzel Şehri Tanıtan Panoramik Bir Tur Gerçekleştireceğiz. Turumuz Esnasında İskender Bey Meydanı’nda Bulunan Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Tarih Müzesi, Opera Binası’nı Görüyoruz. Parlamento Ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Meydanı, Tiran Piramidi Aracımızdan Göreceğimiz Yerlerden Bazıları. Turumuz Sonrası Elbasandan Geçerek Balkanlar’ın İncisi Ohrid’e Hareket Ediyoruz. Varışımız Sonrası Balkanların En Büyük Göllerinden Biri Olan Ohrid Gölünden İsmini Alan Ohrid Şehrinde Birlikte Yapacağımız Tur Esnasında 17 Yüzyıldan Beri Varlığını Sürdüren Halveti Tekkesi, Ohrid’in Sembolü Çınar Ağacı, Türk Çarşısı, Uzun Süren Restorasyon Çalışması Sonrasında Tekrar İbadete Açılmış Olan Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı, Karantina Kilisesi, Kendinizi Bir Film Setinde Gibi Hissettirecek Olan, Türk Ve Horasan Evleri, Abbaralar, Antik Egnatia Yolu, Ayasofya Klisesi, Samoil Kalesi Panoramik Olarak Görülecek Yerler Arasındadır. Turumuzun Ardından Ohrid Çarşısında Alışveriş İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Vereceğimiz Serbest Zamanda Ohrid Tarihi Boyunca Şehrin Önemli Geleneklerinden Biri Olan İnci Üretimi Hakkında Bilgi Alma Ve Alışveriş Yapma Şansımız Olacaktır. Serbest Zaman Sonrası Otelimize Varış. Geceleme Otelimizde.

Öğle Yemeği: Yol Üzerinde Rehberimizin Belirleyeceği Bir Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Yerde Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Aqualina Hotel V.B. – Ohrıd
Rota: Tiran – Ohrid; 135 Km
Otele Giriş Saati: Gümrük Geçişine Bağlı Olarak Tahmini 20:00

2.Gün: Ohrid, (St.Naum, Resne, Bitola (Manastır))
Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Tüm Gün Serbest Zaman.
Dileyen Misafirlerimiz Tam Günlük St. Naum – Resne – Manastır Turuna Katılabilirler.
Otel Önünden St. Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri Turuna Hareket. Turumuzda Öncelikle Muhteşem Manzaralar Eşliğinde Yaklaşık 1 Saatlik Yolculukla St. Naum’a Varıyoruz. Ohrid Gölünün Doğduğu Kara Drin’in Kaynağını Görüyoruz. Buradaki Enfes Manzara Adeta Nefesinizi Kesecek Niteliktedir. Ardından Resne’ye Hareket Ediyoruz. Resne’de Bulunan İttihat Ve Terakki’nin En Ünlü 3 Simasından Biri Ve Türk Yunan Savaşındaki Faydaları Nedeni İle Üne Kavuşan Olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını Görüp Bitola’ya Varışımızı Sağlıyoruz. Manastır (Bitola) Kent Gezimiz Sırasında; Magnolya Meydanı, Saat Kulesi, Yeni Camii, Bedesten, İshak Paşa Camii Ve Gezimizin En Duygusal Anlarını Yaşayacağınız Atatürk’ün Mezun Olduğu Askeri İdadi’yi Ve Atatürk Müzesi’ni Ziyaret Ediyoruz. Ziyaretimiz Sonrası Ohrid’e Hareket. (65 Eur)
Ohrid’de Vereceğimiz Serbest Zamanda Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Düzenlenecek Olan Ohrid Gölü Tekne Turuna Katılabilirler. (15 Eur)
Geceleme Otelimizde.
Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Düzenlenecek Olan Akşam Yemekli Makedon Gecesi Turuna Katılabilirler. (40 Eur)

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin Belirleyeceği Yerde Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Aqualina Hotel V.B. – Ohrıd
Rota: Ohrid – St Naum; 30 Km, St Naum – Resne; 70 Km , Resne – Manastır; 35 Km , Manastır – Ohrid; 70 Km
Otele Giriş Saati; Yol Durumuna Bağlı Olarak Tahmini 19:00

3.Gün: Ohrid, (Tetova (Kalkandelen), Matka Kanyonu), Üsküp
Otelde Alacağımız Sabah Kahvaltısı Sonrası Başkent Üsküp’e Hareket Ediyoruz.
Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Düzenlenecek Olan Tetova (Kalkandelen) – Matka Kanyonu Turuna Katılabilirler.
Bu Turumuzda İlk Olarak, Makedonların Tetova Olarak Adlandırdığı, Makedonya’nın 2.Büyük Şehri Olan Ve Bizim Tarihimizde Kalkandelen Olarak Bildiğimiz Şehre Gideceğiz. Burada Dünyaca Ünlü Alaca Camii Ve Külliyesinde Bulunan Medrese Ve Şehir Merkezi Görülecek Yerler Arasındadır. Sonrasında Eşsiz Güzelliği İle Bilinen Matka Kanyonunu Ziyaret Ediyoruz. Yapacağımız Keyifli Yürüyüş Esnasında Çekeceğimiz Muhteşem Fotoğraflar Ardından Üsküp’e Varış. (30 Eur)
Üsküp’e Varışımız Sonrası Panoramik Şehir Turu. Ünlü Şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın Doğduğu Şehir Olan Üsküp'ü Tanıtan Panoramik Turumuzda; Heykeller Kenti Olarak Adlandırılan Şehirde, Makedon Kapısı, Üsküp Doğumlu Hayırsever Rahibe Teresa'nın Anıtı, Makedon Meydanı, Atlı Savaşçı Heykeli (Alexander The Great), Justinyen Heykeli, Halk Kahramanı Olarak Kabul Edilen Bir Çok İsmin Heykellerini, Vardar Nehrini Ve Taş Köprüyü Görüp Kale Surları, Osmanlı Döneminden Kalma Eski Şehir, Çarşı Ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki En Güzel Mimari Mirasları Arasında Yer Alan Mustafa Paşa, Sultan Murad Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan Ve Sulu Hanlar Görülecek Yerler Arasında Bulunmaktadır. Gezilerimizin Ardından Üsküp Otelimize Transfer. Geceleme Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup , Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin Belirleyeceği Yerde Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Gold Otel V.B. – Üsküp
Rota: Ohrid –Tetovo; 135 Km, Tetovo – Matka; 35 Km, Matka – Üsküp; 15 Km
Otele Giriş Saati; Yol Durumuna Bağlı Olarak Tahmini 19:30

4.Gün: Üsküp, Priştina, (Prizren), Tiran, İstanbul
Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası, Otel Önünden Hareketimiz Ardından Nüfusunun Büyük Çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan Oluşan, Dünyanın En Genç Devletlerinden Kosova’nın Başkenti Priştina’ya Yakın Mesafede Bulunan19. Yy.’Dan Kalma Osmanlı Konağını Ve Osmanlı’nın Balkanlarda Kazandığı En Büyük Zaferlerden Biri Olan Kosova Meydan Muharebesinde, Obilic Tarafından Şehit Edilen I. Murad (Hüdavendigar) Türbesi’ni Ziyaret Etmek Üzere Yola Çıkıyoruz. Ziyaretimiz Sonrası Tiran’a Doğru Devam Ediyoruz.
Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Düzenlenecek Olan Balkanların Ve Kosova’nın En Şirin Şehirlerinden Biri Olarak Kabul Edilen, Bistrica (Akdere) Nehri Kıyısına Kurulmuş Prizren Turuna Katılabilirler.
Turumuzda Yaklaşık 100 Km’lik Yolculuğumuzun Ardından Prizren’e Varıyoruz. Prizren Kalesini Panoramik Olarak Görüp, Gazi Mehmet Paşa Hamamı Ve Camii, Minaret Camii, Sinan Paşa Camii, Taş Köprü, Türk Konsolosluk Binası, Kadiri Tekkesi, Saraçhane Camii, Şadırvan Meydanı, Sırp Mirası Olan Katolik Ve Ortodoks Kiliselerini Dış Mekan Anlatımlarıyla Görme Şansımız Olacaktır. (40 Eur)
Turun Bitimi İle Birlikte Tiran Havaalanına Transfer. Bilet, Bagaj Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından, Albania Hava Yolları’nın Zb1003 Sefer Sayılı Uçağı İle Saat 18:10’da İstanbul’a Hareket. Saat 21:50’de İstanbul’a Varış. Bir Sonraki Seyahatinizde Görüşmek Dileğiyle…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Yerde Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Rota: Üsküp – Pristina; 100 Km, Pristina – Prizren; 100 Km, Prizren – Tiran; 185 Km

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte arayalım. Mesai saatleri dışında bırakılan aranma talepleri ertesi gün çağrı merkezi mesai saatleri başlangıcı ile yapılmaktadır.

Sizi ne zaman arayalım ?