Ankara Çıkışlı Isparta Lavanta Tarlaları ve Salda Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Hareket, Gece Yolculuğu

23:30 Kızılay Meşrutiyet Caddesi Ofis Önü
23:45 Bahçelievler Milli Kütüphane Önü
00:00 Armada Avm Önü
00:15 Ümitköy Köprüsü Altı
01:00 Polatlı'da buluşmamızın ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz


2. Gün: Isparta – Firdevs Paşa Camii – Sagalassos Antik Kenti – Salda Gölü

Belirtilen saatte ve hareket noktalarında buluşarak Gezinoks olarak Isparta Lavanta Tarlaları ve Salda Gölü Turumuza başlıyoruz. Isparta dünyanın en büyük gül yağı üreticisi ve lavanta tarlalarına sahip bölge olarak anılmaktadır. Büyüleyici bir yolculuk bizleri bekliyor.. Isparta şehir merkezinde yer alan, Firdevs Paşa Camii (Mimar Sinan Camii), Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi, Gökçay veya Üzüm Pazarı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, Ağlasun dağının güney eteklerinde, 1400 – 1700 m yükseklikteki meyilli bir arazi üzerine kurulan, Antik Yunan’da Pisidya’nın başkenti olan Sagalassos Antik Kenti’ne gidiyoruz. Çeşmelerinin görkemi, dünyanın en yüksek rakımlı, 9000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarları ile bilinen Sagalassos Antik Kenti gezimiz sonrasında, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olan ve 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunmakta olan, Salda Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, gezilerimizi tamamlıyor ve  otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Roseland
Öğle Yemeği : Bölgede serbest zaman
Akşam Yemeği : Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama : 3* - 4* Bölge Otelleri 
Tur Güzergâhı: Ankara – Sagalassos Antik Kenti, Sagalassos Antik Kenti, Salda Gölü (547 km) 


3. Gün: Lavanta Bahçeleri – Eğirdir – Hızırbey Camii – Dündarbey Medresesi – Eğirdir Kalesi – Yeşil Ada – Can Ada – Akpınar Köyü - Ankara

 Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Mor çiçeklerin arasında düş alemine geçeceğiniz lavanta bahçelerini geziyoruz. Ayrılmak istemeyeceğiniz mis kokulu ortamda fotoğraflar çekinip unutulmaz vakitler geçiriyoruz. Ayrıca dileyen katılımcılarımız Lavanta kesimi yaparak oluşturdukları demetleri yanlarında götürebilmektedir. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânımız olacaktır. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezimiz ardından, Eğirdir’e hareket ediyoruz. Eğirdir içerisinde bulunan, kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesi’ni gezilerimiz sonrasında, çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları  otobüsümüz ile panoramik tur attıktan sonra, göl kenarında çay ve yemek molası veriyoruz. Yemek sonrasında, Akpınar Köyüne çıkarak Eğirdir Gölü’nün eşsiz manzarasının fotoğrafını alıyoruz ve Ankara'ya hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir başka Gezinoks organizasyonunda görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde  açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Bölgede rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda mola vereceğimiz tesislerde alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Isparta, Ankara(394 km)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
Otelde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
Lüx Araçlarla Ulaşım
Otobüs İçi Sıcak Soğuk İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
1618 nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Bütün Özel Harcamalar
Tüm Yemeklerde Belirtilenler Haricinde Alınan İçecekler
Öğle Yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Ankara Armada A.V.M Önü (00:00)
  • Ümitköy Köprüsü Altı (00:15)
  • Polatlı (01:00)
  • Kızılay Meşrutiyet Caddesi Ofis Önü (23:30)
  • Bahçelievler Milli Kütüphane Önü (23:45)
Tur Hareket Tarihleri: 26 Temmuz

Fiyatlar

Tarih Kişi Başı Single Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
26.07.2019390.00 TL549.00 TL 340.00 TL3 - 6 Yaş 200.00 TL
7 - 12 Yaş 300.00 TL
Taksitler »

Yorumlar


Ankara Çıkışlı Isparta Lavanta Tarlaları ve Salda Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Gezinoks misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden Gezinoks sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gezinoks kesinlikle sorumlu değildir.  Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır. Otelllerden çıkış saatleri de tur rehberinin belirleyeceği program dahilindedir.  Otellerde standart uygulanan Giriş - Çıkış saatleri Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Rehberiniz tarafından bir gün öncesinden saati bildirilecektir.

Kültür turlarımızın tamamında Erken Rezervasyon dahil  olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır.  Aynı tarihteki Paket Turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir.  Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz.  

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri Gezinoks Tur  ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.


İptal Şartları

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.
Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 30 TL’dir 

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sıgortası Kapsamı

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları ; 
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)


Vize Bilgileri