Butik Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Turlar Dahil
 • Uçaklı

Tur Programı

1. Gün: Kars, Şavşat Karagöl, Cevizli Köyü, Tibeti Kilisesi

Sabah 08:00’da Ataköy Atrium AVM Önünden, 08:30' da Metro City AVM Önü, 09:00’ da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 09:30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus’un PC 2590 11:10 uçağı ile Kars’a hareket ediyoruz. Uçağımız 13:15’ te iniyor ve Kars Harakani Havalimanı’ nda bizi bekleyen aracımıza binerek iklim ve bitki örtüsünün sürekli değişimini izleyebileceğiniz ortalama 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Doğu Anadolu – Karadeniz geçişine başlıyor olacağız. İlk durağımız Sahara Milli Parkı içerisinde yer alan bozulmamış doğal yapısı ile muhteşem bir doğal alan olan Karagöl olacak. Göl çevresinde geçirdiğimiz zaman sonrası Kafkasların ahşap ev geleneğini koruyan ve yaşatan köyler içerisinden geçerek Cevizli Köyü’nde bulunan Tibeti Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Bagratlı prenslerden, Aşut Koh tarafından yaptırılan kilise bölgenin İslamiyeti kabul etmesinin ardından cami olarak kullanılmıştır. Bugün gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şavşat Laşet Motel'de... ***Şavşat Laşet Motel' de konaklama Bungalov Evler'de olacaktır.


2. Gün: Borçka Karagöl, Fındıklı, Mençuna Şelalesi Yürüyüşü, Çifte Köprüler, Ayder

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Borçka’ ya hareket ediyoruz. Çoruh Nehri kenarında kurulmuş olan Borçka ilçe merkezi sonrasında Borçka Karagöl’e ulaşacağız. Karagöl çevresinde yapacağımız doğa ve fotoğraf yürüyüşünde zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliğine hayran kalacaksınız.Dileyen misafirlerimiz kiraladıkları kürekli kayıklarla gölde kayık turu yapabilirler. Program sonrasında ise Karadeniz sahil kesimine doğru hareket ediyoruz. Karadeniz’ i İran’ a bağlayan ve 2018 yılında açılmış olan Cankurtaran Geçidi’ni kullanarak ulaştığımız sahil yolundan kısa bir yolculuk sonrası ulaştığımız Rize’nin Fındıklı ilçesinden içeri girerek Kamilet Vadisi’ne ulaşıyoruz. Mençuna Şelalesi’ne yapılan yürüyüş ardından ulaşılan ve oldukça yüksekten dökülen şelalenin görülmesi sonrası fotoğraflarımızı çekip dönüşe geçiyoruz. Aracımıza binerek Çifte Köprü’ye gidiyoruz. Fotoğraf molası sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Natura Lodge Hotel Ayder'de...


3. Gün: Yüksek Yayla Turu - Avusor Yaylası ve Göl Yürüyüşü, Ayder

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından minibüs ile ortalama iki saatlik gidiş - dönüş süresi bulunan bir Laz Yaylası olan Avusor Yaylası’na (2400 Mt) hareket ediyoruz. Yaylada verdiğimiz serbest zaman sonrası 2600 rakımda bulunan Dobecelezane Buzul Gölü’ne yürüyüşümüze başlayacağız. İki saatlik zor olmayan yürüyüş sonrası ulaştığımız göl ve Kemerli Kaçkarların birleşimden oluşan muhteşem manzara tüm yorgunluğumuzu unutturacak. Gölün ve çevrenin fotoğraflanması ve dinlenme molasının ardından Avusor’a geri dönüş yürüyüşümüze başlayacağız. Yaylada bizleri bekleyen minibüsümüzle hareket ederek alt yayla olan Ayder’e ulaşarak Kalegon Mevki, Gelintülü Şelalesi ve Ayder’i keşfetmek için serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman sonrasında otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Natura Lodge Hotel Ayder'de... ***Dileyen misafirlerimiz Buzul Gölü yürüyüşüne katılmayıp Avusor'da vakit geçirebilirler.


4. Gün: Yüksek Yaylalar Turu - Pokut ve Sal Yaylası, Zil Kale ve Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Çiçekli Yayla, Ayder

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından minibüs ile ulaşılan Pokut Yaylasını görebilmek için otelimizden ayrılacağız. Orman sınırında olan yaylaya ulaştıktan sonra vereceğimiz dinlenme ve manzara molası sonra Sal Yaylası’na keyifli yürüyüş yapacağız. Ardından buradan ayrılarak Çat Vadisi’ne hareket edeceğiz. Yol üzerinde olan ünlü Zil Kale ( Kale-i Zir / Aşağı Kale ) ve bölgenin debisi en yüksek şelalelerinden birisi olan Palovit Şelalesi’nin görülüp fotoğraflanması sonrası Çiçekli Yayla’ya ulaşacağız. Yayla üstünden başlayan yürüyüş sonrası geçirilen zaman ardından yapılan yolculuk sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Natura Lodge Hotel Ayder'de...


5. Gün: Yüksek Yayla Turu - Bladi, Yente ve Sarıkaya Yaylaları

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Uzungöl’e doğru yolculuk yapacağız. Varışımız ile birlikte yüksek yayla gezimiz başlayacak. Bladi – Sarıkaya – Yente (2000 mt. üstü). Dileten misafirlerimiz ile yayladan orman sınırına kadar yürüyüş yapacağız. Öğle yemeği sonrası Uzungöl’de yürüyüş ve serbest zaman sonrası veriyoruz. Serbest zamanın ardından Trabzon’a hareket edeceğiz. Karadeniz Bölgesi’nin kültür başkenti olan Trabzon’da Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofya’sı programımızı gerçekleştirileceği kültür varlıkları olacaktır. Turumuz bu noktada sona eriyor ve Trabzon Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Pegasus’ un PC 2827 22:00 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 23:45’ te iniyor ve ilerleyen gezilerimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • 1 Gece Şavşat Laşet Motel, 3 Gece Natura Lodge Hotel Ayder’de Konaklama
 • 4 Adet Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
 • Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri
 • Lüks Minibüs ile ulaşım
 • Yayla Turları
 • Milli Park Girişleri
 • Gidiş - Dönüş Sabiha Gökçen Havalimanı Servis Ulaşımı
 • Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Ataköy Antrium AVM (08:00)
 • Metro City AVM Önü (08:30)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı (09:00)
Tur Hareket Tarihleri: 31 Temmuz • 04, 18 Ağustos

Fiyatlar

Tarih Kişi Başı Single Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.07.20192575.00 TL2900.00 TL --Taksitler »
04.08.20192575.00 TL2900.00 TL --Taksitler »
18.08.20192635.00 TL2900.00 TL --Taksitler »

Yorumlar


Butik Doğu Karadeniz Yaylaları Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları

Turumuzda ulaşım aracımız Minibüs olup, turumuz maksimum 13 kişiliktir. Konaklama yapılan tesislerdeki odaların oda büyüklükleri küçük olup duvarlar ahşap kaplamalıdır. Şavşat Laşet Motel' de konaklama Bungalov Evler'de olacaktır. Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuzda orta zorluk seviyesinde parkurlar bulunmaktadır. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Gezinoks öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 4 gece 5 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Gezinoks sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.


Vize Bilgileri