Günübirlik Cumalıkızık Saitabat Şelalesi Bursa Gölyazı Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Köklü geçmişi ile tarih ve kültür kenti; Büyük Cihan Devleti Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa… Birçok uygarlığı bağrına basmış bir anne… Roma, Bizans, Selçuklu’dan Osmanlı’ya geçiş, Osmanlı ile Cumhuriyet dönemlerinin mekânsal ve mimari özelliklerini günümüze taşıyan kültür ve tarih kenti, aynı zamanda ilklerin şehri Bursa…

Festivalleri, otantik ve kırsal kesimdeki etkinlikleriyle halk oyunları, Hacivat-Karagöz’ü, mehteri ve kılıç-kalkanıyla kültür-sanat şehri Bursa…

İznik Çinisi ile zaman tünelinde 15. – 16. yüzyılı bulursunuz Bursa’da, Bitinya, Roma ve Osmanlı Dönemi’nin eşsiz eserlerinin zenginliği ile göz kamaştıran Bursa; tarih, kültür ve inanç turizminin yanında termal turizm açısından  Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri, hemen yanı başındaki Uludağ ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi, Marmara’nın göz bebeği, turizm cenneti Bursa …

İznik ve Uluabat Gölleri, bütün ihtişamı ile Bursa’ya tanıklık eden Uludağ, şifalı termal suları, Oylat Kaplıcaları, Kükürtlü ve Tümbüldek Kaplıcaları, Saitabat ve Suuçtu Şelaleleri, geniş verimli ovaları ve özellikle zengin bitki örtüsü, mağaraları ile doğa harikası, yeşil Bursa…

Doğal güzelliklerle yetinmeyip sanayi ve teknolojisini dünyanın ileri ülkeleri ile eşit düzeye yükselten sanayi ve ticaret merkezi, Türkiye’nin dördüncü büyük kenti Bursa… 

Tur Programı

İstanbul - Bursa

Belirlenen kalkış noktalarından siz değerli Gezinoks misafirleri ile buluşmanın ardından Yalova istikametini kullanarak hem ilk gezi noktamız olan hem de kahvaltımızı alacağımız Cumlıkızık’a doğru hareket ediyoruz . Cumalıkızık yerleşiminin güney doğusunda Uludağ eteklerindeki Ihlamurcu mevkiinde Bizans devrine ait bir kilise kalıntısı 1969 yılında tespit edilmiştir. Kilise kalıntısının yüzeyde rastlanan bazı mimari parçaları Bursa yakınlarında kurulan Osmanlı Beyliği kuruluşundan kısa zaman sonra bölgeye hakim olmayı başarmış, 1326 yılında Bursa`yı, 1331 yılında İznik`i fethederek yörede varlığını kesin olarak kabul ettirmiştir. Cumalıkızık vakıf köyü olarak kurulmuştur ve bu özelliğini yerleşim dokusu konut mimarisi, yaşam biçimine yansıtmıştır. Uludağ`ın kuzeyindeki dik etekler ile vadilerin arasında sıkışıp kalan yöre köylerine bu konumlarından dolayı "kızık" adı verilmiştir. Köylerin birbirlerinden ayrılması için de dereye yakın olanına Derekızık, Fidye verene Fidyekızık ve Kızık köylerinden topluca gidilerek cuma namazı kılınan köye de Cumalıkızık adları verilmiştir) Cumalıkızta rehber anlatımları ve serbest zamanın ardından Saitabat Şelalesine doğru hareket ediyoruz . Saitabat Şelalesi, Uludağ’dan gelen suların aşağı akmasıyla oluşmaktadır. Şelale bir kanyondan dökülmektedir. Köylüler tarafından Güvercinlik adıyla da anılan şelalenin aktığı kanyonda,  suyunun debisine rağmen sert kayalar yer almaktadır. Burada serbest zaman ve fotoğraf çekimlerinin ardından Osmanlı devletinin ilk Başkenti olan Bursa geliyoruz. Gezimize ilk olarak Bursa’ya tepeden göreceğimiz Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret edebileceğimiz Tophaneye geliyoruz. Rehberimizin anlatımlar eşliğinde geziyor ve öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğlen yemeği molasının ardından Zeytin ağaçları arasında Gölyazı'ya doğru hareket ediyoruz . Gölyazı’da bizleri girişte restore edilen yel değirmeni karşılıyor bizleri. Muhteşem Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi hemen yanında Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz. Yürüyerek köyün meydanında bulunan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şimdi restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamı'nı ve Camisi'ni, tarihi surları Uluabat Gölü'nden avlanan balıkların 100 yıldır satıldığı mezatı, restore edilen Faik Bey Konağı'nı 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla gezip meydanda çay molası veriyoruz. Verilen serbest zaman ardından sizleri aldığımız noktalara bırakmak üzere dönüş yolculuğuna başlıyoruz . Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz . 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Rehberlik Hizmetleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Gölyazı'da veya Cumalıkızık'da Serpme Kahvaltı
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım 
 • Otobüsü İçerisindeki İkramlar
 • Tur Firması kalite ve güvencesi 
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde Belirtilen Harici Alınan İçecekler
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar.
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğlen Yemeği 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Bakırköy Doğtaş Önü (06:30)
 • Mecidiyeköy Mado Önü (07:00)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı (07:30)
 • Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü) (07:45)
 • Çayırova Mc Donald`s Önü (08:00)
Tur Hareket Tarihleri: 28 Temmuz • 04, 11, 18, 25 Ağustos • 01, 08, 15, 22, 29 Eylül

Fiyatlar

Tarih Seçenekler 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi Başı1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
28.07.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
04.08.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
11.08.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
18.08.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
25.08.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
01.09.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
08.09.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
15.09.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
22.09.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »
29.09.2019 Günübirlik149.00 TL149.00 TL -0 - 12 Yaş 149.00 TL
-Taksitler »

Yorumlar


Günübirlik Cumalıkızık Saitabat Şelalesi Bursa Gölyazı Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

 • Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tur Firması kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.   Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
 • İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.) Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar tur firmasında saklıdır. Böyle bir iptal durumunda tur firması misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • 1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 • İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
 • Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.
 • Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir .
 • Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden tur firması sorumlu değildir. Misafirlerimiz alındığı noktalarda bırakılacaktır. Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda tur firması  sorumluluğu yoktur.
 • Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.


İptal Şartları


Vize Bilgileri