Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TUR ÖZELLİKLERİ

 • 3 Akşam Yemeği Dahil
 • Hızlı Tren
 • Kesin Hareket

 

Tur Programı

1. Gün: İstanbul – Ankara YHT Yolculuğu, Ankara – Kars Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu

Sabah 09:00 Ataköy Atrium AVM Önünden, 09:30 Metro City AVM Önü, 10:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile İstanbul Pendik Tren Garı’na hareket ediyoruz. Pendik Tren Garı’na kendi imkanları ile gelen misafirlerimiz 10:30’ da Pendik Tren Garı’nda tur görevlisi ve rehberimizle buluşup 11:15 treni ile Ankara’ya hareket ediyor ve yaklaşık 4 saatlik yüksek hızlı tren yolculuğumuzun ardından 15:15’ te Ankara Tren Garı’na ulaşıyoruz. Tren Garında sizlere serbest zaman veriyoruz ve saat 17:00’ da tekrar buluşuyor ve bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 17:55’te Doğu Ekspresi hareket ediyor ve yaklaşık 24 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam Yemeği tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda olacaktır. Tren yolculuğumuzda Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçiş yaparak Kars’a ulaşacağız.


2. Gün: Ankara – Kars Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu

Gece tren yolculuğumuzda istasyonlardaki kısa bekleme anları sonrasında Sivas Divriği mevkinde günün ağırmasına istinaden gündüz yolculuğuna başlıyor ve Anadolu’ nun muhteşem manzaralarının seyrine dalıyoruz. Bol bol fotoğraflarımızı çekip akşam saatlerinde Kars Tren Garı’ na varıyoruz. Kars Tren Garı’ nda bizi bekleyen aracımıza binerek Winter City Hotel’ e transferimizi gerçekleştiriyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Winter City Hotel’ de.


3. Gün: Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü, Atlı Kızak, Kars Gravyeri

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı için mola veriyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği için verilen saatte sizlerle buluşuyor ve Kars şehir merkezine akşam yemeğine götürüyoruz. Konaklama Winter City Hotel’ de.


4. Gün: Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Namık Kemal Evi, Taş Köprü, Kars Müzesi, Kafkas Halk Dans Gösterisi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Kale ziyaretinin ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Namık Kemal’in dedesiyle bir süre yaşadığı ve ilk şiirlerini kaleme aldığı bilinen evi ziyaret ediyoruz. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü’yü geziyoruz. Kars şehir merkezide öğle yemeğimizi alıyor ve öğleden sonraki ilk ziyaret noktamız olan Kars Müzesi’ ni ziyaret ediyor ve arkeolojik ve etnografik eserleri görüyoruz. Kars şehir merkezine geri dönüyor ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında buluşuyor ve otelimize hareket ediyoruz. Otelde alınacak olan akşam yemeği sonrasında Kafkas Halk Dans Gösterisi programını izliyoruz. Konaklama Winter City Hotel’ de.


5. Gün: Boğatepe Köyü, Peynir Müzesi, Meşhur Kars Gravyeri, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve eski adı Büyük Zavod yeni adıyla Boğatepe Köyü’ ne hareket ediyoruz. Kars’ a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan ve meşhur Kars gravyerinin üretildiği tek köy olan bu köyde Boğatepe Peynir Müzesi ve Mandıra ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Buradan Kars’ a geri dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Gezimizi bu noktada sonlandırıyor ve Kars Harakani Havalimanı’ na hareket ediyoruz. THY’ nin TK 2717 19:05 uçağı ile İstanbul’ a hareket ediyoruz. Uçağımız 20:55’te iniyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul Pendik – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
 • Ankara – Kars TCDD Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti
 • Kars – İstanbul Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • 3 Gece Winter City Hotel’ de Konaklama
 • Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri
 • Kafkas Halk Dans Gösterisi
 • Can Günay eşliğinde Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Lüks Midibüs ile Ulaşım
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Acente İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren Yolculuklarında alınan tüm içecek ve yiyecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Atlı Kızak Keyfi
 • Otellerdeki ekstralar
 • Tüm özel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Ataköy Antrium AVM (05:00)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı (05:30)
 • Metro City AVM Önü (06:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Doğu Ekspresi ile Kars Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

TCDD Doğu Ekspresi İle İlgili Önemli Notlar

 • Yataklı vagonlarda kompartmanlar 2 kişilik olup biri altta biri üstte olmak üzere yataklar bulunmaktadır. Kompartman içerisinde Buzdolabı, Masa ve Lavabo (Tuvalet değildir) bulunmaktadır. Yataklı Vagonlarda priz bulunmaktadır.
 • Yataklı Vagonlarda seferden önce yataklar hazırlanmaktadır. Yataklı vagonda, vagonun başında ve sonunda, birisi alaturka diğeri alafranga olmak üzere 2 tuvalet bulunmaktadır.
 • Kompartmanların kapıları içeriden kitlenmekte olup dışarıdan kitlenememektedir.
 • Valizler yataklı vagonun içerisine konulabilmektedir.
 • Her kompartmanda ısısını ayarlamak için panel mevcuttur.
 • Yemekli Vagon’da Çorba, Izgaralar, Meze ve Atıştırmalıklar, Alkolsüz İçecekler bulunmaktadır.

İptal Şartları

Turumuz toplamda 20 kişi olarak gerçekleşecektir. Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım aracımızın tipi Midibüs modeldir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur firması öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 4 gece 5 gün olup 3 gece otel konaklaması yapılmakta olup 1 gece Doğu Ekspresi Tren Yolculuğunda geçmektedir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında tur firması sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.


Vize Bilgileri