Eskişehir Odunpazarı Turu Hızlı Tren

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Hızlı Tren
 • Kesin Hareket

Tur Programı

1. Gün: Kent Park, Porsuk Çayı, Devrim Otomobili, Odunpazarı Evleri, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kurtuluş Müzesi

Siz değerli misafirlerimizle 05:30 Ataköy Atrium Cami Önü, 06:00 Metro City AVM Önü, 06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 07:00 İstanbul Pendik Tren İstasyonu’ nda buluşuyoruz ve Yüksek Hızlı Tren ile 07:30’ da Eskişehir’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat 30 dk. sürecek. Eskişehir’ e vardıktan sonra Tren İstasyonu'nda bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza Kentpark gezisi ile başlıyoruz. Porsuk Çayı boyunca uzanan yaklaşık 270 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş, 20 bin metrekarelik bir gölet ve gölet içinde bir ada bulunan Kentpark, ayrıca çok amaçlı kullanım alanları, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahaları, botanik kafeleri ile Eskişehir’in gözde mekânıdır. Bu gezimizin ardından şehir içerisinde Köprübaşı İskelesi’nden yaklaşık 20 dk. sürecek olan Bot Turu(Ekstra) için teknemize biniyoruz. Porsuk Çayı’ nda yapacağımız bu gezi ile Eskişehir’ in güzelliklerini görme şansını yakalayacaksınız. Gezi sonrasında Tülomsaş fabrikasında Türkiye’ nin ilk otomobili olan Devrim Otomobili' ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel yemek olarak alıyoruz. Yemek sonrasında Eski Odunpazarı semti sokaklarında yürüyüş yapıyor ve 1525 yılı yapımlı Kurşunlu Cami ve Külliyesi’ ni görüyoruz. Lületaşlarının ünlü olduğu bu şehirde Lületaşı Müzesi gezimizi yapıyoruz. Lületaşı ve cam atölyelerinin ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nda yapacağımız gezinti sonrası, lületaşı el işleri hatıra alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molası ardından Kurtuluş Müzesi gezimizi gerçekleştirip şehir merkezinde yer alan İsmet İnönü Caddesi ve Adalar sahil bulvarında gezinti yapıyoruz. Gezilerimiz ardından Eskişehir’ de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


2. Gün: Sazova Parkı, Balmumu Heykeller Müzesi, Eti Arkeoloji Müzesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyoruz. Turumuza bilim, sanat ve kültür merkezi olarak tasarlanan ve Türkiye’ deki bir çok parka örnek teşkil edecek cinsten olan Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’na hareket ediyoruz. Park içerisinde ilgi çeken bölümler olan Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi'ni görerek geziyoruz. Bu gezimizin ardından Eskişehir’e kazandırılan ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madame Tussauds Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesinde, tarihi kişiler ile yerli, yabancı ünlü 160 kişinin heykeli ve Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk’ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykellerini göreceğiz. Bu gezimizin ardından Eskişehir şehir merkezinde bulunan Türkiye’ de özel sektör tarafından hayata geçirilen ve ilk müze olarak nitelendirilen Eti Arkeoloji Müzesi’ ne gidiyoruz. Bu gezilerimizin ardından Eskişehir merkezde vereceğimiz serbest zamanın ardından Eskişehir Tren Gar’ ından 18:14’ te Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul’ a hareket ediyoruz. 2 saat 35 dk sürecek yolculuğumuzun ardından 20:38’ de Pendik Tren Garı’ na varıyor ve sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakarak bir başka turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

*** Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değişiklik göstermesi durumunda programımız güncellenecektir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 gece Park Dedeman Hotel’de Sabah Kahvaltısı ve Set Menü Akşam Yemeği dahil konaklama
 • YHT ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
 • YHT Gidiş İstanbul – Eskişehir arası sandviç ikramı
 • İstanbul içi servis ulaşımı
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Akşam yemeğinde alınacak içecekler
 • Otellerdeki ekstralar
 • Tüm özel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Ataköy Antrium AVM (05:30)
 • Metro City AVM Önü (06:00)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı (06:30)
Tur Hareket Tarihleri: 22 Nisan • 28 Ekim

Fiyatlar

Tarih Seçenekler 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi Başı1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
22.04.2019 Otel 635.00 TL610.00 TL -0 - 1 Yaş Ücretsiz
2 - 6 Yaş 150.00 TL
7 - 12 Yaş 475.00 TL
-Taksitler »
28.10.2019 Otel 635.00 TL610.00 TL -0 - 1 Yaş Ücretsiz
2 - 6 Yaş 150.00 TL
7 - 12 Yaş 475.00 TL
-Taksitler »

Yorumlar


Eskişehir Odunpazarı Turu Hızlı Tren Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Divan Ekspress Eskişehir Set Menü Akşam Yemeği

 • Çorba
 • Salata
 • Eskişehir’e özgü Balaban Köfte
 • Tatlı

***Menü detayları değişiklik gösterebilir.


İptal Şartları

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.Gezinoks öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 1 gece 2 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Gezinoks sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

*** Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değişiklik göstermesi durumunda programımız güncellenecektir.


Vize Bilgileri