Güney Afrika Safari & Cape Town Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TÜRK HAVA YOLLARI ile GÜNEY AFRİKA SAFARİ & CAPE TOWN TURU (VİZESİZ)
25 EKİM - 04 KASIM 2019 HAREKET 
7 GECE TAM PANSİYON LODGE KONAKLAMA
2 GECE CAPE TOWN KONAKLAMA
4 SAFARİ TURU DAHİL
9 GECE - 10 GÜN

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Johannesburg - Vaalwater (Doğal Yaşam Alanı)

24 Ekim’de İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 22:35’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 38 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.35’te Johannesburg’a hareket. 25 Ekim’de yerel saat ile 10:20’de  Johannesburg’a varış. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Şehir Merkezi, Mandela Evi, Mandela Köprüsü, Newtown göreceğimiz yerler arasında.Öğle yemeğinin ardından Soweto’ya hareket. Soweto’ya gidiş yolumuz üzerinde bulunan Apartheid Müzesini ziyaret ederek Cumhuriyet öncesi ve sonrasında ki dönemi keşfediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Nelson Mandela, Desmond Tutu gibi önemli liderlerin zamanında yaşadığı eski getto bölgesi Soweto’yu geziyoruz.Turumuzun adından muhteşem safari için Vaalwater’da bulunan 5*, lodge’a hareket.


2. Gün: Vaalwater Safari Lodge

Sabah uyandırma servisi ile gününüz başlıyor, kahvaltının ardından 4x4 jeeplerimizle ilk sabah safarimize çıkıyoruz. Afrika’nın tüm büyük kedileri ve diğer yırtıcıları çoğunlukla gece avlandıkları için, sabah safarileri birçok yırtıcı hayvanı av üzerinde görmek için ideal zamandır. Safariniz deneyimli vahşi yaşam rehberleri eşliğinde yapılacak ve Afrika yaban hayatı hakkında yerel rehberlerimizden bilgi alma şansımız olacak. Safari sonrasında öğle yemeği için otele dönüyoruz. Yerel Afrika yemeklerinin keyfini çıkardıktan ve dinlendikten sonra safariye devam... Öğleden sonra rehberlerin uygun gördüğü yerlerde yürüyerek doğanın keyfini çıkarma şansımızda olacak. … Öğle yemeğinin ardından gün batımına kadar üstü açık safari araçlarımızla Afrika savanalarında vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Turumuzda hayvanların su içmek için geldikleri Christina’s Wallow’a da uğrayıp, fotoğraf çekme molası vereceğiz. Vaalwater’da bulunan lodge’a hareket. Akşam ücretsiz şarap tadımı etkinliğine katılacağız.


3. Gün: Vaalwater Safari Lodge

Sabah kahvaltısının ardından isteyen misafirlerimiz beş yıldızlı otelimizin tadını çıkarıyoruz, Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Big-5 denilen, Afrika’nın en büyük beş hayvanını göreceğimiz safari turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında 40.000 hektarlık alana yayılan, Unesco tarafından korunan milli parkları gezeceğiz. Grootwater ve Mokolo Dam bunlardan birkaç tanesi..  Öğle yemeğimizi vahşi doğanın içerisinde, bizi özel hazırlanan piknik sepetlerimizle doğanın keyfini çıkarıyoruz.Akşam yemeği lüks kampımızda. Yemek sonrasi ekstra turun devami olan daha önce ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile Gece Safarisine çıkıyoruz, Profesyonel rehberler ile ve Land Cruiser araclarla yapılacak olan gece safarisinde, belgeselleri aratmayan türde bir deneyim yaşıyoruz, leopar ve bununla birlikte bir cok yırtıcı hayvanı dogal tabiyatlarında gözlemleme ve fotograflarını cekme şansına sahip oluyoruz.
Big-5 & Night Turu: Yetişkin 135  Euro, Çocuk 65 / 30 Euro


4. Gün: Vaalwater Safari Lodge

Sabah kahvaltısının ardından Sabah erken saatlerde safarimize başlıyoruz. Öğleden önceki turumuzu doğanın içinde yürüyüş yaparak yapacağız. Waterberg Dağları eteklerindeki turumuzda, volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız.Dombeya ve Thiane milli parklarını gezerken, antilopların beslenme alanlarında, savana otçulları ile ilgili bilgi alırken bir yandan da yırtıcı davranışlarını konuşacağız.Aksam yemeği sonrası serbest zaman, arzu eden ve ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz Tribal Evening etkinligine katılabilirler, siyahi nüfusun bir zamanlar nasıl yaşadığını gözlemleme şansı bulacağımız gecede, Afrika kültürünü ve yaşam tarzını gözlemleyeceğiz, Yerel Afiıka mutfağından değişik lezzetleri, yerel danslar ve temalarla süslenmiş gösteri eşliğinde tatma şansımız olacak.
Tribal Evening Turu: 60 Euro / 0-12 Yaş Çocuk 30 Euro


5. Gün: Vaalwater Safari Lodge

Sabah kahvaltısının ardından, Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Pilanesberg National Park turumuza katilabilirler, ekstra turlara kayit yaptiran misafirlerimizle Pilanesberg safrimize basliyoruz.4x4 jeeplerle yapacağımız turumuzda 55,000 hektarlık dünyanın en büyük safari alanlarından biri olan bölgeyi gezeceğiz. Özellikle beyaz gergedanların yaşam alanı olan bu savanda özellikle filleri, çitaları, hipopotomları doğal ortamlarında gözlemleyebileceğiz. Öğle yemeğimizi savananın ortasında, bize özel hazırlanan piknik sepetlerimizle alacağız. Piknik sonrası muhteşem manzaraları ile Pilanesberg ‘ün keyfini çıkaracağız. 
Pilanesberg National Park Turu: 155 Euro / 0-12 Yaş Çocuk 85 Euro


6. Gün: Vaalwater Safari Lodge

Sabah kahvaltısının ardından, safari için otelimizden ayrılıyoruz. Kudu Rock denilen yırtıcıların avlama bölgesine hareket…Sabahın erken saatleri yırtıcıların avlanmalarını gözlemlemek için en ideal saatlerdir. Açık jeeplerimizde sabahın erken saatlerinde doğanın uyanışına tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi ise bugüne özel hazırlanacak olan “savanada ziyafete katılacağız. Şampanya eşliğinde Afrika yemeklerini tadarken şeflerimizden tariflerini de da öğrenme şansımız olacak. Yarım günlük tur sonrası lodge etrafındaki diğer yürüyüş rotalarını değerlendirmek için otele dönüş..


7. Gün: Vaalwater Safari Lodge

Sabah kahvaltısının ardından, Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan  Big 5 Safarimize katilabilirler, rehberimizin düzenleyeceği safari için, Savanaya hareket. Safari için son günümüzde büyük beşliyi görebilmek için son kez safariye çıkıyoruz. Öğlende doğal savana hayatının keyfini çıkaracağız. Öğle yemeği otelimizde…Öğleden sonra tüm safari severlerin en keyif aldıkları günbatımı turumuza çıkıyoruz. Waterberg dağlarında güneş batarken savanada oluşturduğu kırmızı ve sarı renkler, volkanik oluşumun yarattığı muhteşem doğayı seyre dalıyoruz. Turumuz sonrası akşam yemeği otelimizde.
Big 5 Safari Turu: 135 Euro / 0-12 Yaş Çocuk 65 Euro


8. Gün: Johannesburg - Cape Town

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra Johannesburg havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğundan sonra Cape Town'a varıyoruz. Cape Town Panaromik turumuzda Reibeck Heykeli, Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Hükümet Konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasında olacak, Panaromik turumuzun ardından isteyen misafirlerimiz daha önce ekstra turlara kayıt yaptırmış misafirlerimizle rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Masa Dağı turumuza devam ediyoruz, 1087 metre yükseklikteki masa şekli yüzünden Masa Dağı olarak anılan dağ bize okyanusun ve Cape Town’ın eşsiz manzarasını sunuyor. Aynı zamanda bir ulusal park olan dağa, teleferiklerle çıkacağız. ( Rüzgar muhalefetine bağlı olarak en tepeye çıkamayabiliriz.) 
Turumuz ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde
Masa Dağı Turu: 35 Euro / 0-12 Yaş Çocuk 20 Euro


9. Gün: Cape Town

Sabah kahvaltısının ardından, Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün öğle yemekli  Ümit Burnu turuna katilabilirler.

Otelimizden hareketle Clifton,Hout Bay, Chapman’s Peak Bölgelerinden geçerek Ümit Burnu’na varıyoruz. Afrika kıtasının batı tarafındaki en güney ucu, denizden yüksekliği yaklaşık 245 metre olan Ümit Burnu’na finüküler ile çıkıp manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Dönüşte uğrayacağımız Boulders Beach’de sevimli Afrika Penguenlerini görme şansını yakalayacağız.
Ümit Burnu Turu: 115 Euro / 0-2 Yaş Çocuk 75 Euro


10. Gün: Cape Town - İstanbul

Sabah Kahvaltısı sonrası oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan, Langa kenti ve Kirstenbosch Botanik Bahçesi turumuza katilabilirler, Ekstra tur alan misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte ekstra tur olan Langa kenti ve Kirstenbosch Botanik Bahçesi turumuza başlıyoruz,  1923 yılında siyahiler için çıkarılan zorunlu ikamet yasasından sonra oluşturulan kentlerden bir tanesi. Aperheid dönemi hakkında, rehberimizden bilgi alıp Güney Afrika tarihine tanıklık ediyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi de yiyeceğimiz Kirstenbosch Botanik Bahçesine hareket Dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olarak kabul edilen Kirstenbosch  7000’den fazla bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Masa Dağı'nın eteklerinde, şehir merkezine sadece 13 km uzaklıkta yer alan Kirstenbosch, bize inanılma kokular ve Afrika’nın şifasını sunuyor. Tur sonrası otele dönüş ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK 45 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:00'de  İstanbul’a hareket.ve turumuzun sonu.
Langa kenti ve Kirstenbosch Botanik Bahçesi Turu: 85 Euro / 0-12 Yaş Çocuk 40 Euro


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   Türk Hava Yolları ile İstanbul-Johannesburg // Cape Town - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti  
 •   Johannesburg’da 5* Sebatana Lodge’da Tam Pansiyon konaklama
 •   Capetown’da 4* Commodore Hotel vb. oda kahvaltı konaklama
 •   Kulula Havayollari ile Johannesburg // Cape Town ara ucuş ekonomi sınıfı uçak bileti 
 •   Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri 
 •   Sebatana Lodge’da 4 Safari Turu  
 •   Güney Afrika’nın en büyük vahşi yaşam müzesi ziyareti
 •   Leopar Kaya’sında şampanya eşliğinde gün batımı
 •   Geleneksel Afrika brunch’ı
 •   Panoramik Johannesburg ve Soweto turları (Apartheid müzesi dahil)
 •   Panoramik Cape Town şehir turu
 •   Sebatana Lodge’da tüm gün kahve ve çay servisi
 •   Şarap tadımı
 •   Türkçe rehberlik hizmeti.
 •   550 Euro Havalimanı ve ülke vergiler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu 15 TL  
 • Programlarda belirtilen Ekstra Turlar 
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Programda belirtilen rehberimizin düzenlediği Ekstra Turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 25 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih Kişi Başı Single Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  25.10.20191899.002699.00 1899.000 - 2 Yaş 650.00
  2 - 12 Yaş 1499.00
  Taksitler »

  Yorumlar


  Güney Afrika Safari & Cape Town Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
  •  Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
  •  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından GEZİNOKS kesinlikle sorumlu değildir. 
  • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
  • GEZİNOKS konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİNOKS dan tazminat hakkı yoktur. 
  •  GEZİNOKS, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. 
  •  Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
  •  Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
  •  Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİNOKS sorumlu tutulamaz. 
  •  Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİNOKS sorumlu değildir. 
  •  Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 
  •  Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, GEZİNOKS’un sorumluluğunda değildir. 
  •  Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
  •  Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
  •  Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
  •  Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
  •  Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
  •  Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir. 
  •  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİNOKS sorumlu tutulamaz. 
  •  Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
  •  GEZİNOKS, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  •  Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
  •  3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
  •  Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
  •  Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
  •  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
  •  İptal ve değişiklik durumunda “GEZİNOKS SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

  İptal Şartları

  Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı 150€ / 179-120 gün %20 / 119-90 gün %25 / 89-60 gün %30 
  / 59-45 gün %50 / 44-30 gün %60 / 29-20 Gün %85 / 19-10 Gün %95 / 9 günden az %100 Kesinti.


  Vize Bilgileri

  Turistik Vize - TC Vatandaşı 

  Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.
  Pasaport sürenizin seyahatin dönüşü itibariyle minimum 6 ay olmasına ve pasaportlarınızda en az 2 boş sayfa olmasına dikkat ediniz.
  Aktarmalı uçuşlarda transit uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

  Pasaport Uyarısı;
  * Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
  * T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.