Sırala
Filtrele
Sonuçları Filtrele
Fiyat Aralığı
-
Bölgeler
Otel Özellikleri
Uygula
Popüler OtellerFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula

Kış Tatilleri

Tatil denince gözde canlanan genelde yaz mevsimi ve sıcak havada yapılan tatiller gelir. Detay düşününce en az yaz tatilleri kadar tercih edilen kar tatili fikri de akılda yer eder. Kış mevsiminde yapılan bu tatilleri gerçekleştirebilme ihtimali genellikle kış mevsimi süresine bağlıdır. Tecrübeli kişilerinde bulunduğu bu merkezler güzel tatiller yaşamak için oldukça idealdir.

Kış Tatilleri Nerelerde Gerçekleştirilir?

Kış mevsiminde Türkiye de ülkenin çoğu yerinde kış tatili yapılabilir. Hava ve doğa şartları buna imkan sağlar. Bazı şehirler ise kar tatili ünlüdür. Bunlardan biri Bursa biride Erzurum'dur. Bu şehirler kayak otelleri ile de ün yapmıştır. Kayak merkezleri oluşları sebebi ile kış otelleri mevcut olduğu gibi kayak otelleri de mevcuttur. Sık tercih edilen bu mekanlar oldukça iyi hizmet verir. Kış mevsimlerinin gözdeleridir.

Kış turizminde dağcılar da tırmanma aktivitelerini gerçekleştirmek için bu otellerini tercih eder. Yarışları da genellikle kış mevsiminde gerçekleş.

Kayak Otelleri Hizmet Standartları Nasıldır?

Kış tatillerinin en sık yapılan aktivitesi kayak yapmaktır. Çoğunluklu bilhassa kaymak isteyen kişiler bu otelleri tercih eder. Konaklama olamadan günü birlik hizmet veren kayak otelleri de mevcuttur. Kış mevsimi soğuk bir mevsim olduğu için otellerde ısıtma sistemleri oldukça güçlüdür. Çeşitli ısınma teknikleri vardır. Farklılık ile tatili daha güzel ve ilgi çekici boyuta taşırlar.

Kayak otellerinde kaymak için gerekli alet ve edevatta vardır. Olası aksilik veya eksiklik durumlarında müşteri mağdurluğu yaşanmaması için kayak malzemeleri bulundurulur.

Kaymak zevkli bir aktivite olduğu kadar dikkat isteyen bir aktivitedir. Beklenmedik bir durum veya bir kaza yaşanması ihtimaline karşı kış otelleri sağlık personeli bulundurur. Acil bir durumda hastaneye vaktinde yetişilmesi için de sağlık aracı bulundurulur. Bunlar kayak otellerinde de vardır.

Uludağ Otellerinde Kayak Yapma Fırsatı

Yılın 9 ayı kayak yapma fırsatını konuklarına sunan uludağ otelleri bu özelliği sayesinde benzerlerinden sıyrılıyor. Rezervasyonlarını yaptıran misafirler ilk günden itibaren eşsiz tabiat manzaraları eşliğinde kayak yapma şansına sahipler. Nasıl kayak yapılacağına dair yönlendirmelerde bulunan kayak hocaları da bof hotel uludag kapsamında müşterilere sunulan bir diğer seçenek. Aynı zamanda her türlü kayak ekipmanı, gereçleri ve koruma gereçleri de otelin yanında yer alan kayak mağazasında alıcılara satılmaktadır. Kış turizmi içerisinde yepyeni ve alternatif bir tatil planı olan herkes bu otellerin arz ettiği kayak yapma fırsatlarını en uygun fiyatlar ile birlikte değerlendirebilir.

Kayak Otellerinin İçerisinde Yer Alan Avantajlar

Her otelin içerisinde ücretsiz ve sınırsız Wi-fi seçeneği bulunuyor. Aileleri ile birlikte tatile gelen bireyler aynı zamanda bu otellerin içerisinde kendilerini ev konforunda hissediyorlar. Laminant parke ve uydu TV. seçeneklerinin yanı sıra kışın sıcak hava üfleyip yazın da odanın tamamını serinleten klima sistemleri devrededir. Kış turizmi için düşünülen kayak otelleri lobilerinde şömine ve benzeri ısıtıcı sistemlere de ev sahipliği yapıyor. İsteyenler önce kayak yapıp daha sonra otellerin içerisinde yer alan kapalı havuzları kullanabilirler. Kapalı havuzlar içten ısıtmalı olup kış aylarında dahi kullanılabilecek bir opsiyona sahiptir.

Uludağ Otellerinin Konumu

Uludağ otellerinin geneline yakını şehir merkezine son derece yakındır. Marmara Bölgesinde yer alan Bursa'ya akın akın yerli ve yabancı turist gelmeye devam etmektedir. İsteyenler erken ve ön rezervasyon yaptırarak yüzde otuza varan indirimli fiyatlardan sonuna kadar yararlanabilir.

Uludağ Otelleri ve Kampanyaları

Yıldız sayıları arttıkça fiyatları da artan Uludağ otelleri her cebe ve her bütçeye uygun kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Balayı için de düşünülecek bu oteller kaliteli hizmet yapısı ile de dikkat çekmektedir.

Kış Tatili İçin En Uygun Kayak Otelleri

Kar, soğuk kış günlerini unutulmaz hale getiren ve eşsiz manzaralar oluşmasına neden olan muhteşem bir doğa olayıdır. Birçok insan, kar yağışını bir eğlence unsuru olarak görmekte ve bundan inanılmaz keyif almaktadır. Kış mevsimini hem eğlenmek hem de spor yapmak için bir fırsat olarak gören çoğu insan kış tatilleri için kayak otellerini tercih etmektedir.

Kayak Otellerinde Fiyatlar

Özellikle sömestri tatilinde çocuklarına sürpriz yapmak isteyenler için kayak otelleri çok cazip bir seçenek olarak görülmektedir. Kayak otelleri fiyatları bakımından bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte herkes için uygun alternatifler bulunabilmektedir. Yurdumuzun birçok yerinde kayak otelleri mevcut olmakla birlikte Marmara Bölgesi otelleri lider durumdadır. Kayak otelleri içinde en fazla tercih edilen Uludağ'da üst gelir grubuna hitap eden oteller yanında ucuz kayak otelleri de bulunmaktadır. Siz de kış tatilinizde kendinize en uygun kayak otellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Kayak Otelleri Önerileri

Kar tatili denilince ilk akla gelen bölge Uludağ olmaktadır. Bu bölgedeki zeminin uygunluğu ve karın kalitesi kayak yapmak açısından doğru özelliktedir. Bursa Uludağ otelleri kış boyunca yoğun ilgi görmektedir. İstanbul'a yakın olması sebebiyle tatilcilerin rahatlıkla ulaşımı sağlanmaktadır. Kocaeli ilinde bulunan Kartepe kayak otelleri de son yıllarda oldukça ilgi görmektedir. Bolu ilinde bulunan Kartalkaya, yıllardır en fazla tercih edilen bölgelerden biridir. Eşsiz manzara ile büyüleyici bir görüntüsü olan Kartalkaya kayak otelleri ile kış aylarında misafirlerini ağırlamaktadır. Kayseri Erciyes kayak otelleri ulaşım rahatlığı ile dikkat çekmektedir. Bu bölgedeki gelişmiş pistler de kayak düşkünlerine avantajlar sağlamaktadır. Erzurum Palandöken ise kayak turizmi açısından yeni sayılabilecek tesisleri ile son yıllarda öne çıkmış olması yanında en uzun kayak pistine sahip olması sebebiyle oldukça iddialıdır.

Fırsatları Kaçırma!

Gezinoks`un birbirinden avantajlı indirimlerinden haberdar olmak ve kampanyalarını kaçırmamak için bültenimize kayıt olun...

Yeniliklerden haberdar ol!

Uçak Bileti Aranıyor...
LÜTFEN BİRKAÇ SANİYE BEKLEYİN En ideal uçuş biletini sizin için araştırıyoruz.
Otel Aranıyor...
LÜTFEN BİRKAÇ SANİYE BEKLEYİN Eşsiz tatil deneyimi için en ideal otel alternatiflerini araştırıyoruz
Tur Aranıyor...
LÜTFEN BİRKAÇ SANİYE BEKLEYİN Seyahat planınıza en uygun turları belirlemek için araştırıyoruz