Akdeniz`in İncisi Kıbrıs`ın Bilinmeyenleri

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Akdeniz’in İncisi KIBRIS
Kıbrıs’ın Bilinmeyenleri

2 Gece 3 Gün Konaklama
Her Hafta Pazar, Pazartesi,Salı, Çarşamba Gidiş
Salı,Çarşamba, Perşembe, Cuma Dönüş
İstanbul Sabiha Gökçen-Ercan / Ercan-İstanbul Sabiha Gökçen

 

Tur Programı

1. Gün: İstanbul Sabiha Gökçen • Lefkoşa • Girne

Belirtilen Saatlerde, İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında belirtilen sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen-Ercan seferini gerçekleştirecek PC-1912 sefer sayılı Türkiye Saatiyle 07:50 kalkışlı Pegasus uçağına binmek için buluşuyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından, Ercan Havalimanında bizi bekleyen servis aracımız ve rehberimizle buluşuyor ve zaman kaybetmeden Girne gezimize başlıyoruz. Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne çeviriyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne Kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlarken dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yaptıktan sonra otobüste buluşup otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz otelde alınacak akşam yemeğinden sonra Casino’da şans denemek, vakit geçirmek isteyenler yanı sıra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz. 


2. Gün: Girne • Lefkoşa • Ledra Palas • St. Barnabas • Lala Mustafa Paşa Camii • Gazi Mağusa

Sabah kahvaltısının ardından, otelden hareket ederek Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa da binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; Barbarlık Müzesi ziyaretin etmemizin ardından da adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Ledra palas otelini, Ledra palas sınır kapısını, panoramik olarak gördükten sonra Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını, Mevlevi müzesini panoramik, saray önü meydanını, Venedik sütununu, bir Osmanlı yapısı olan kumarcılar hanı, tarihi dokusu ve daracık sokaklarında yürüyerek ziyaret edip Kıbrıs’taki iki büyük Katolik katedralinden Osmanlılar zamanında camiye çevrilen Kıbrıs’ın Ayasofya’sını ve Sultan Mahmut Kütüphanesi gördükten sonra büyük hanı ziyaret edip Kıbrıs mutfağından çeşitli lezzetleri tatmak isteyenlere Kıbrıs nakışları ve sanat atölyelerini bir arada bulunduğu Kıbrıs özgü hediyelikleri bulabileceğiniz tarihi büyük hanın içinde serbest zaman veriyor dileyenler de arasta çarşısını ve en son açılan lokmacı geçiş kapısını gördükten sonra da otobüsümüzde buluşup Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz. İlk olarak yazının bulunduğu ve bakırın işlendiği Enkomi şehrini panoramik olarak görüp adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St. Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra salamise hareket ediyoruz. Helenistik kalıntılarıyla Salamis’teki roma tiyatrosu, Gymnasium’u ve hamamlarıyla ünlü Salamis antik şehrini ziyaret edip Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz ilk olarak Mağusa surlarını tarihi deniz kapısını, Lala Mustafa Paşa Camii’yi, Venedik sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını gördükten sonra serbest zaman verilecek daha sonra da canbulat paşa kapısı panoramik görüp, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra Girne’deki otelimize dönüyoruz. 


3. Gün: Girne • Ercan Havalimanı • İstanbul Sabiha Gökçen

Sabah kahvaltımızın ardından, otelde serbest zaman olarak vakit geçirebiliriz. 12:00’da odalarımızdan çıkış yapacağız. Belirtilen saatte İstanbul Sabiha Gökçen’ya dönüş için Ercan Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları 18:10 uçuşuyla İstanbul Sabiha Gökçen uçağına binmek üzere 2 saat öncesinde havalimanında oluyoruz. Gezimizin sonunda, tekrar görüşmek ümidi ile birbirimizle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
• Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş Transferler,
• Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri,
• Programda belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
• Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Geziler esnasındaki Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri,
• Tüm öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan alkollü – alkolsüz tüm içecekler,
• Tüm kişisel harcamalar,
• Pasaport ile çıkış yapacak olanların Pasaport Harç Pulu ( 15 TL ) misafire aittir. Sürücü belgesi ile alana giden misafir kesinlikle uçuş yapamaz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Sabiha Gökçen Havalimanı (07:50)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Akdeniz`in İncisi Kıbrıs`ın Bilinmeyenleri Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

***Bu Sirkü Nisan-Mayıs-Haziran 2019 Hafta içi Günler için geçerlidir. Bir sonraki sirkü, bu sirküyü geçersiz kılar.**

Paket Fiyatı ile ilgili Önemli Bilgiler
Uçak geliş ve dönüş saatleri havayoluna bağlı olarak yakın saatlerde değişiklik gösterebilmektedir.
Otellerdeki doluluk durumuna göre, emsal tesisler olmak koşulu ile değişiklik olabilmektedir.
Satışlarda herhangi bir isim değişikliği iptal yoktur. Talep geldiği takdirde %100 no-show.

Geziyle ilgili Önemli Bilgilendirme
Rehberimiz; yol, hava ve ya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı tesisler ile değiştirilebilir.


Not: Kıbrıs'a T.C. kimliğiniz ile giriş yapmanız önerilmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası olanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar.
Nüfus cüzdanı ile çıkış yapılabilir, sürücü belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz. 
Kıbrıs’ta GSM hatlarını kullanacak misafirlerimizin ülkemizden çıkış yapmadan kullanmış oldukları operatörleri ile görüşerek GSM hatlarını yurt dışı dolaşıma açtırmaları gerekmektedir.


İptal Şartları


Vize Bilgileri