444 59 51 Tıklayın, sizi arayalım!

 • Türkçe
Kayıt Ol

Mısır Turu Kadim Rotalar (6Gece Konaklamalı)

 PAYLAŞ
 • TUR PROGRAMI
 • GENEL BİLGİLER
 • REZERVASYON YAP
Tur Programı İndir
Tur Hareket Noktası
 • İstanbul Havalimanı - (Türkiye/İstanbul)
Ücretsiz Hizmetler
 • Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Kahire – Asvan uçuşu ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Kahire’de 5* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Aswan’da 4* otelde 1 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Luksor’da 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Hurgada’da 5* otelde 1 gece her şey dâhil konaklama
 • Kahire şehir turu
 • Asvan barajı, Filai Tapınağı, Felucca yelkenli gezisi
 • Karnak ve Luksor tapınak gezileri
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Ücretli Hizmetler
 • Vize hizmeti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir. Vize gereksinimi olan misafirlerimiz kapıda 25$ karşılığında kapı vizesi temin edebilmektedir.)
 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
Ek Hizmetler

Avantajlı Etkinlik Paketi 405 USD yerine 370 USD

 • Kahire Müzesi & Gize Piramitleri & Sfenks (160 USD)
 • Nil Nehri’nde akşam sefası & tekne gezisi (akşam yemekli) (85 USD)
 • Karnak Tapınağı Ses ve Işık Gösterisine (70 USD)
 • Krallar Vadisi & Hatşepşut tapınağı turuna (90 USD)

*Tüm ekstra turlar birlikte alındığında geçerlidir.

Mısır Turu Kadim Rotalar (6Gece Konaklamalı)

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 4 ve 5* Otellerde Konaklama
Seyahat Sağlık Sigortası Bizden!

1.Gün: İstanbul - Kahire
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire Uluslararası Havalimanı’na varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turu yapmak üzere alandan ayrılıyoruz. Panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz.  Eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami, Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezi ve Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde serbest zamanımızın ardından otelimize transfer olacağız. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Nil Nehri’nde akşam sefası & tekne gezisi (akşam yemekli – 85 USD) etkinliğimize katılabilirler. Konaklama Kahire’deki otelimizde. Konaklama Kahire’deki otelimizde.
 
2. Gün: Kahire
Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Kahire Müzesi & Gize Piramitleri & Sfenks (kişi başı 160 USD) turuna katılabilirler. İlk durağımız Mısır tarihini tüm detaylarıyla gözler önüne seren, içerisinde fazlasıyla ilgi çekici mumyalar barındıran Kahire Müzesi. Ardından dünyanın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra serbest zaman verilecek ardından otelimize transfer olacağız. Konaklama Kahire’deki otelimizde.
 
3. Gün: Kahire - Asvan 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıp yerel havayolu firması ile yaklaşık bir saatlik uçuşun ardından Asvan’a iniyoruz. Yapacağımız şehir turunun ardından Mısır’ın en ihtişamlı tapınaklarından olan Philae tapınağını ve yapımı 10 yıl süren, Nil üzerindeki en büyük baraj olan Aswan barajını ziyaret ediyoruz. Ardından Nil Nehri üzerinde tekne gezintisi yapacağımız Felukka teknemizle günü akşam ediyoruz. Konaklama Asvan’daki otelimizde.
 
4. Gün: Asvan - Luksor 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıp otobüsümüzle yaklaşık 4,5 saatlik yolculuğun ardından Luksor’a varıyoruz. Varışta ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Karnak Tapınağını gezdikten sonra dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz. Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Karnak Tapınağı Ses ve Işık Gösterisine (kişi başı 70 USD) katılabilirler. Konaklama Luksor’daki otelimizde.
 
5. Gün: Luksor 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Krallar Vadisi & Hatşepşut tapınağı turuna (kişi başı 90 USD) katılabilirler. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk ve tek kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe olduktan sonra bir kral gibi giyinen ve takma sakal kullanan Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Luksor’daki otelimizde.
 
6. Gün: Luksor - Hurgada 
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra yönümüzü deniz, kum ve güneşin bol bulunduğu Hurgada’ya doğru çeviriyoruz. Hurgada’ya varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Günün sonunda Hurgada’da bulunan otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklamamız her şey dahil konseptiyle Hurgada’daki otelimizde.
 
7. Gün: Hurgada - İstanbul 
Gecenin ilerleyen saatlerinde otelden check out yapıp havaalanına doğru yola çıkacağız. (Kahvaltımız box olarak verilecek). Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere.
Uçuş No: TK703 (Türk Havayolları) - Kalkış: Hurghada - Saat: 04:40 - Varış: Istanbul - Saat: 08:40

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte arayalım. Mesai saatleri dışında bırakılan aranma talepleri ertesi gün çağrı merkezi mesai saatleri başlangıcı ile yapılmaktadır.

Sizi ne zaman arayalım ?