Maşukiye Ormanya Sapanca Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

MAŞUKİYE

Belirtilen noktalardan hareket ederek serpme kahvaltımızı alacağımız Hereke'de bulunan denize sıfır tesisimize varıyoruz. (Kahvaltı grup olarak verilmektedir.). Kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Ormanya'ya doğru hareket ediyoruz. 10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın ise en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan Ormanya; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda Ormanya, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

Ormanya'da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz buradaki kafeteryalarda bir şeyler yiyip içebilirler (Ekstra). Ardından tekrar otobüsümüze binerek eski adı Voçbe Hable olan Kartepe’nin eteklerinde, yemyeşil doğası ve tertemiz orman havasıyla yenilenmenizi sağlayacak Maşukiye'ye varıyoruz.

Misafirlerimiz Maşukiye’de doğa içerisinde yürüyüş, atv safari, zipline veya utv turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.) Atv turumuz 100 TL UTV için ise fiyatımız 150 TL’dir. UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45 dk sürmektedir. Bu aktivite boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalardan, derelerden, sulardan geçerek Samanlı Dağı’nın hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. Ehliyet şartı aranmamaktadır 16 yaşını doldurmuş ve ağır sağlık problemi olmayan herkes safari turlarına katılabilir.)

Maşukiye gezimiz sonrasında yaklaşık 30~35 dk sürecek olan kısa bir yolculuğun ardından Sapanca Gölü turistlik tesislerinin olduğu sahil şeridine ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir, göl üzerinde yaz aylarında bulunan deniz bisikletlerine binebilir veya günün yorgunluğunu atmak için göl manzaralı kafelerde vakit geçirebilirler. Serbest zamanımız sonrasında tekrardan otobüslerimize binerek İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlarla Ulaşım 
Hereke'de Serpme Kahvaltı (Grup)
Tur Liderliği 
Tüm Çevre Gezileri  
Araç içi İkramlar  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
Kişisel Harcamalar   
Öğle Yemekleri  
ATV Safari Turu 
Zipline 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • İncirli Alfemo Önü (06:30)
  • Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü (IETT Durakları Önü) (07:00)
  • Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı (07:15)
  • Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü) (07:30)
  • Çayırova Mc Donald`s Önü (07:45)
Tur Hareket Tarihleri: 28 Temmuz • 04, 11, 18, 25 Ağustos • 01, 08, 15, 22, 29 Eylül

Fiyatlar

Tarih Kişi Başı Single Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
28.07.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
04.08.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
11.08.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
18.08.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
25.08.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
01.09.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
08.09.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
15.09.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
22.09.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »
29.09.2019119.00 TL119.00 TL 119.00 TL-Taksitler »

Yorumlar


Maşukiye Ormanya Sapanca Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

ÖNEMLİ BİLGİ:

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

 

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. için haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda gezinoks katılımcılara 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden www.gezinoks.com kesinlikle sorumlu değildir.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

 

TAVSİYELER:

 

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

 

REZERVASYON DETAYLARI:

 

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek aksiliklerde gezinoks sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı eksiksiz, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

 

KULLANILACAK ARAÇLAR:

 

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;

16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir


İptal Şartları


Vize Bilgileri