Tunceli Kemaliye Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Erzincan, Pülümür, Tunceli, Cem Evi

Sabah 06:30’da Ataköy Atrium AVM Önünden, 07:00' da Metro City AVM Önü, 07:30' da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 08:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus’un PC 2520 09:40 uçağı ile Erzincan’a hareket ediyoruz. Uçağımız 11:30’ da iniyor ve Erzincan Havalimanı’ nda bizi bekleyen aracımıza binerek şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde alacağımız meşhur Erzincan Döneri öğle yemeğimizden sonra Tunceli’nin Pülümür ilçesine hareket ediyoruz. Buradan ayrılıyor ve Tunceli’ ye hareket ediyoruz. Tunceli’de Cem Evi’ ni ziyaret ediyor ve bugünlük gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Tunceli Grand Şaroğlu Hotel’ de…


2. Gün: Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Munzur Gözeleri, Hozat, Çemişgezek

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Doğu Anadolu Bölgesi’ nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan Munzur Vadisi Milli Parkı’ nı ziyaret ediyoruz. Buradan ayrılıyor ve Ovacık’ a hareket ediyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki ilçe olan Ovacık’ta Komünist Partili tek belediye başkanı seçilmiş olan Fatih Mehmet Maçoğlu’ nu ziyaret ediyor ve ilçe hakkında bilgiler ediniyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Ovacık’ tan ayrılıyor ve Munzur Gözeleri gezimizi gerçekleştiriyoruz. Hozat – Çemişgezek üzerinden Kemaliye’ ye hareket ediyoruz. Konaklama Eğin Konağı Butik Otel’ de.


3. Gün: Kemaliye, Karanlık Kanyon, Tekne Turu, Taş Yol, Kemaliye Doğa Tarihi Müzesi, Apçağa Köyü, Ta Tu Ta Ekolojik Çiftlik, Manili Yol, Lökhane, Kemaliye

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Dünya’ nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon’ da tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında yapımı tam 132 yıl süren Dünya’ nın en keskin yolllarından birisi olan 8 ve km uzunluğunda Kemaliye’ yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol” görüyoruz. Gezimizin ardından Türkiye’ nin ilk doğa tarih müzesi olma özelliği taşıyan Doğa Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Müzede başta Kemaliye olmak üzere Erzincan ve yurt genelinden canlı ve minarel türlerine ait yaklakık 5 bin çeşit materyal hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında Orda bir köy var, uzakta, / O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da / O köy bizim köyümüzdür...” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa yerleşim yerini ziyaret ediyoruz. Öğle Yemeğimizi “Ta Tu Ta” ( Tarım, Turizm, Takas ) projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliğinde alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Manili Yol ziyareti yapıyoruz. Sonrasında Lökhane, Erzincan'da Kemaliye ilçesinde dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı yeri ziyaret ediyoruz. Kemaliye’ de sizlere vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Eğin Konağı Butik Otel’ de.


4. Gün: Yeşilyurt Köyü, Ocak Köyü, Ali Gürer Müzesi, Onar Köyü, Malatya Havalimanı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Yeşilyurt Köyü’ nü ziyaret ediyoruz. Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip, dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken Ocak Köyü’ ne hareket ediyoruz. Bu köyde bölgenin ilk ve tek müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Malatya Arapgir’e bağlı Türkmen Alevi köyü olan Onar Köyü’ ne hareket ediyoruz. Burada bulunan eski Türkçe alfabe oan Göktürkçe yazılı mezar taşları ve tarihte bilinen en eski cem evi’ ni geziyoruz. Malatya Havalimanı’ na hareket ediyor ve Pegasus’ un PC 2573 21:10 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 22:50’ de iniyor ve bir daha ki gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • 1 Gece Tunceli Grand Şaroğlu Hotel, 2 Gece Kemaliye Eğin Konak Butik Hotel’de Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri
 • Lüks Minibüs ile ulaşım
 • Milli Park Girişleri
 • Karanlık Kanyon Tekne Turu
 • Gidiş - Dönüş Sabiha Gökçen Havalimanı Servis Ulaşımı
 • Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Ataköy Antrium AVM (06:30)
 • Metro City AVM Önü (07:00)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı (07:30)
Tur Hareket Tarihleri: 11, 25 Nisan • 05, 12, 19 Eylül

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
11.04.2019 Otel 1900.00 TL2090.00 TL ---Taksitler »
25.04.2019 Otel 2060.00 TL2250.00 TL ---Taksitler »
05.09.2019 Otel 1950.00 TL2130.00 TL ---Taksitler »
12.09.2019 Otel 1900.00 TL2080.00 TL ---Taksitler »
19.09.2019 Otel 1910.00 TL2100.00 TL ---Taksitler »

Yorumlar


Tunceli Kemaliye Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Doğrulama Kodu:
Sayıyı yazın:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım aracımız Minibüs olup turumuz maksimum 14 kişiliktir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Gezinoks öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Gezinoks sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.


Vize Bilgileri