Uçaklı Gap Turu Pegasus Havayolları İle

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Gap gezileri, Güneydoğu gezilecek yerler, görülmesi gereken mekanlar ve tarihi köşeleri keşfe çıkarıyor…

Tarihte Yukarı Mezopotamya olarak bilinen topraklar, içinde onlarca medeniyeti ve kültürü barındırmış, Güneydoğu Anadolu bölgesidir. Buradaki şehirlerimiz, çok büyük bir kültürel mirasın üzerine kurulmuştur. Gap turları, bize bu gölgenin en güzel köşelerini gezdiriyor.

Özellikle son 10 yıldır yöreye düzenlenen turizm amaçlı geziler Gap turu adı altında yapılmakta olup, ekonomik ve turizm anlamında bölgeye büyük katkı sağlamaktadır. Güneydoğu gezilecek yerler içinde, Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Mardin ve Antakya şehirleri, buralardaki tüm tarihi yerler dolaşılıp farklı bir coğrafya ve kültür tanınmış oluyor. Ayrıca Anadolu mimarisine sahip otellerde konaklanıyor ve geleneksel eğlencelere katılınıyor.

Siz de Gap turu sırasında Güneydoğu’nun sıcaklığını hissedecek, Hasankeyf, Nemrut Dağı gibi dünya kültür mirası listesindeki ören yerlerini görecek ve çok farklı bir tatil yapacaksınız. Gap turları gezilecek yerler rotası ile sizi çok eğlendirecek…

Bahsettiğimiz gibi gezilecek yer sayısının fazla olduğu yörede, uzun ama keyifli yolculuklar sizi bekliyor. 2 geceden başlayan 10 güne kadar olan seyahat seçenekleriyle Güneydoğu’yu keşfe çıkabilirsiniz.

Tur Programı

1. Gün: GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ - BEY MAHALLESİ – EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ – TAHMİS KAHVESİ - ALMACILAR PAZARI

Değerli misafirlerimiz, 05.00 Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü - 05.30 Yenibosna Airport Avm Önü (Koçtaş Karşısı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı) - 06.00 Şişli Merkez Ofis Önü - 06.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 07.00’de Pegasus Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 09.20’de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Gaziantep uçağı ile Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’te bizi bekleyen aracımıza binerek ekstra olarak sabah kahvaltımızı alacağımız restauranttımıza hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz. Sular altında kalan Zeugma antik kentinden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz Gaziantep Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız. Geçmişe dair yapacağımız bu gezi esnasında yorgunluğumuzu atmak için uğrayacağımız eski bir Ermeni konağında hem konağı fotoğraflayıp hem de yine yöreye özgü menengiç kahvesini yudumlayacağız. Ardından meşhur Gaziantep mutfağını tanımak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Kethüdazade Göğüs İbrahim Paşa Konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak Müzesine ulaşıyoruz. Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, yolumuz üzerinde bulunan Tarihi Hamam Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden alabilir. Daha sonrasında Tütüncü hanına geçerek, Eski yeraltı su dağıtım şebekelerinin insan eliyle açılmış kanallarının birleşme yerleri olan Kastelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar sonrasında tarihi sultan 4. Murat a kadar dayanan, Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında verilen serbest zamanda salça, kurubiber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Yönlendireceği Restorantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Gaziantep Met Gold Otel, Vb.

Rota: Gaziantep Çevre Gezileri (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 50 Km

Otele Giriş Saati: 19.00


2. Gün: BİRECİK – HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU – KELAYNAK KUŞLARI - ŞANLIURFA - BALIKLI GÖL – HZ. İBRAHİM MAKAMI – AYN ZELİHA GÖLÜ - GÜMRÜK HAN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Nizip üzerinden Birecik'e hareket ediyoruz. Birecik’te dünyada nesli tükenmekte olan ve sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak Kuşlarını görüyoruz.Günümüzün son durağı karagülün memleketi olan, Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti olacak. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Serbest zaman sonrasında öğle yemeği için restoranımıza gidiyoruz. Ardından Şanlıurfa’ya doğru yol almaya başlıyoruz.  Burada ilk olarak Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da serbest zaman vereceğiz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ve artık tüm gezilerimizi tamamlayıp, akşam yemeği ile birlikte Urfa kültürünün önemli bir parçası olan yemekli Sıra Gecesi (Ekstra 90 TL) programı düzenliyoruz. Bu eşsiz deneyim sonrası, unutulmaz hatıralarla otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Halfeti Restoran: Karışık Kebap Mönü

Akşam Yemeği: Sıra Gecesi ile Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Şanlıurfa Manici Otel, Vb.

Rota: Gaziantep - Halfeti (105 km) Halfeti - Şanlıurfa (145 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 250 Km

Otele Giriş Saati: 18.00


3. Gün: HARRAN - ULU CAMİİ - KONİK KUBBELİ EV - GÖBEKLİTEPE - ADIYAMAN - NEMRUT DAĞI - GÜN BATIMI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Fırat Nehrinin güzelliğini görerek Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden (Karınca Ev) birini ziyaret ediyoruz. Burada alacağımız muhteşem fotoğraf karelerinin ardından Harran’dan ayrılarak, Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Tarihin yeniden yazılmasına neden olan arkeolojik alan ziyaretimizin ardından Adıyaman’a ulaşıyoruz. Adıyaman’da vereceğimiz yemek molamızın ardından minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale (Panoramik) gezdikten sonra, Nemrut Dağı’nın Doğu Terası’na ulaşıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüp, kısa bir yürüyüşle Batı Teras’ına geçip, Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut’ta Gün Batımını izliyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası, bağış sunağı gezileri ve güneşin batımı sonrasında otelimize ulaşıyoruz. (Gün Batımına göre otele giriş saati değişebilir.) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: İskender 85 Restoran: Rehber Tavsiyesi: İçli Köfte, Adıyaman Tavası, Kavurma

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Adıyaman Antiochos Otel, Vb.

Rota: Şanlıurfa - Harran (75 km) Harran - Adıyaman (180 km) Adıyaman – Nemrut Dağı (60 km) Nemrut Dağı – Adıyaman (60 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 375 km

Otele Giriş Saati: 19.30 (Gün Batımına Göre Değişiklik Olabilir)


4. Gün: MİDYAT – MOR GABRİEL MANASTIRI – DEVLET KONUK EVİ – TELKÂRİ ÇARŞISI - DİYARBAKIR – DİYARBAKIR ULU CAMİİ - KEÇİ BURCU - HASANKEYF

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, rotamızı Mardin şehrinin diğer tarafına doğru çeviriyoruz. Dün Mezopotamya Ovası’na dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi, bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız , “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekân” Midyat’a doğru yöneliyoruz. İlk durağımız Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastırı olacak. Bu muhteşem yapı hepinizi fazlasıyla etkileyecek cinsten. Manastır ziyaretimizin ardından Midyat merkeze geliyoruz. Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasından, bütün Midyat’ı keyifle izleyip, fotoğraflıyoruz. Ardından kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp, ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda siz misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi (Panoramik), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. (Hasankeyf’te yaşayan vatandaşlarımızın, başka bölgelere nakil işlemi devam ettiğinden, bazı gezi noktaları aşamalı olarak ziyarete kapatılmaktadır. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.) Hasankeyf gezimizin ardından Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak görerek Diyarbakır'a ulaşmış oluyoruz. İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulu Camisi’ni geziyoruz. Daha sonra Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izliyor ve On Gözlü Köprüyü ve Diyarbakır'ın can damarı olan Hesvel Bahçelerini fotoğraflıyoruz. Gezilerimizin ardından Siverek üzerinden Adıyaman'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Adıyaman Antiochos Otel, Vb.

Rota: Mardin – Midyat (90 km) Midyat Çevre Gezileri (20 km) Midyat - Hasankeyf (45 km) Hasankeyf - Diyarbakır (130 km) Diyarbakır - Adıyaman (205 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 490 km

Otele Giriş Saati: 19.30


5. Gün: ADIYAMAN – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI – GÜN DOĞUMU - ATATÜRK BARAJI - ŞANLIURFA - BALIKLI GÖL - HZ. İBRAHİM MAGARASI VE MAKAMI - ADANA - SABANCI CAMİİ

Değerli misafirlerimiz,  güneşin doğuş saatine bağlı olarak erken bir saatte uyanarak bizleri Nemrut Dağı'na götürecek minibüslerimize biniyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saatlik yolculuğun ardından Nemrut Dağı’nın eteklerine ulaşıyoruz. Buradan minibüslerimizden inerek yaklaşık 20 dk. yürüyüşün ardından Nemrut Dağının Doğu Terasına ulaşıyoruz. Burada; I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini ve Bağış Sunağını görüp, Gün Doğumunu izliyoruz. Gün doğumunun ardından kısa bir yürüyüşle Batı Teras’ına geçip, buradaki heykelleri fotoğraflayarak minibüslerimizin bulunduğu alana yürüyerek iniyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale (panoramik) gezdikten sonra, otelimize geri dönüyoruz. Kısa bir dinlenme ve kahvaltımızın ardından Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri olan, Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Eşkıya filminden de anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da vereceğimiz çay molası sonrasında son durak noktamız olan Adana'ya hareket ediyoruz. Adana’da gezimize Büyük Saat Kulesi ile başlayacağız. Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü’de mola veriyoruz. Ardından İstanbul’daki Sultan Ahmet Camii’nin bir örneği olarak Sabancı Ailesi tarafından inşa ettirilen, Sabancı Camii gezisini yapıp, aracımızla buluşarak Adana Şakirpaşa Havalimanına hareket ediyoruz. 22.45’de kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a indiğimizde bizleri bekleyen servislerimize binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Adıyaman - Şanlıurfa (135 km) Şanlıurfa - Adana (390 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 525 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 1755 KM


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Tur Firması Güvencesi       
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Otobüs İçi İkramları
 • Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Halfeti Tekne Turu ve Nemrut Dağı Minibüs Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi (05:00)
 • Yenibosna Airport Avm Otoparkı (05:30)
 • Şişli Merkez Ofis Önü (06:00)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı (06:30)
 • Sabiha Gökçen Havalimanı (07:00)
Tur Hareket Tarihleri: 24 Temmuz • 10, 21 Ağustos • 04, 11, 25 Eylül • 09, 16 Ekim

Fiyatlar

Tarih Seçenekler 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi Başı1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
24.07.2019 3* 4* Hotel1849.00 TL1760.00 TL -4 - 7 Yaş 1300.00 TL
8 - 12 Yaş 1550.00 TL
-Taksitler »
10.08.2019 3* 4* Hotel2269.00 TL2215.00 TL -4 - 7 Yaş 1750.00 TL
8 - 12 Yaş 1950.00 TL
-Taksitler »
21.08.2019 3* 4* Hotel1849.00 TL1760.00 TL -4 - 7 Yaş 1300.00 TL
8 - 12 Yaş 1550.00 TL
-Taksitler »
04.09.2019 3* 4* Hotel1899.00 TL1790.00 TL -4 - 7 Yaş 1300.00 TL
8 - 12 Yaş 1590.00 TL
-Taksitler »
11.09.2019 3* 4* Hotel1879.00 TL1750.00 TL -4 - 7 Yaş 1300.00 TL
8 - 12 Yaş 1580.00 TL
-Taksitler »
25.09.2019 3* 4* Hotel1759.00 TL1650.00 TL -4 - 7 Yaş 1100.00 TL
8 - 12 Yaş 1450.00 TL
-Taksitler »
09.10.2019 3* 4* Hotel179.00 TL1650.00 TL -4 - 7 Yaş 1100.00 TL
8 - 12 Yaş 1480.00 TL
-Taksitler »
16.10.2019 3* 4* Hotel1759.00 TL1650.00 TL -4 - 7 Yaş 1100.00 TL
8 - 12 Yaş 1450.00 TL
-Taksitler »

Yorumlar


Uçaklı Gap Turu Pegasus Havayolları İle Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

 • Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
 • Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 •  Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 •  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
 • Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
 •  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
 • 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.
 •  Afişe edilen fiyatlar “İNDİRİMLİ EK HİZMET BEDELİ” baz alınarak hesaplanmıştır.
 • Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır.
 • Uçaklı turlarda tur firması  yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde tur firması  misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
 •  Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda tur firmasının  bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, tur firmasının Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.
 • Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 •  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan tur firmasının  sorumluluğu yoktur.
 • Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı tur firmasında saklıdır. Turun iptali durumunda Tur Firması  iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 45’dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İKLİM

Güney Doğu Anadolu Bölgemizde karasal iklim görülür. Karasal iklimin özelliği Kışları soğuk ve karlı geçer, yazlar ise genellikle sıcak ve kuraktır. Karasal iklimin görüldüğü yerlerde kış erken başlar ve ortalama olarak 90 gün karın yerde kalma süresi vardır. Yazlar da kış kadar erken başlar ve sıcaktır fakat nem az olduğundan dolayı bu sıcaklık fazla hissedilmez, gece ve gündüz arasındaki sıcaklık ve yıllık sıcaklık farkı çok fazladır.

DİĞER DETAYLAR

Sıra Gecesi: Yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, Çiğ Köfte, Ayran, Mırra ve Şıllık Tatlısının ikram edildiği eğlencedir.Nemrut Gün Batımı: Minibüsler ile Nemrut Dağı’na çıkılarak, Güneşin batışının Gap bölgesinin üzerinden batışının seyredilmesi organizasyonudur. Herhangi bir sebeple, uçak saatinin veya inilecek havalimanın değişmesi durumunda gün batımı yerine, gün doğumuna çıkılabilir. Ayrıca turun gerçekleştiği tarihte kar nedeniyle Nemrut yolunun kapalı olması durumunda, herhangi bir alternatif üretilmeksizin Nemrut Turu iptal olabilir. Bu durumda misafirlerin bir iade ya da tazminat hakkı yoktur. Turu alan her misafir, bu iki durumu baştan kabul etmiş sayılır.

Halfeti Tekne Turu: Belediye’ye ait olan göl tekneleri ile baraj ile sular altında kalan batık şehir Halfeti’nin sular altındaki görünümünün seyredilmesi organizasyonudur.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 


İptal Şartları


Vize Bilgileri