Alanya Otelleri

   

Alanya Otelleri.

Hepimiz hayatımızın bir döneminde tatil yapmışızdır. İster memlekete gitmek olsun, isterseniz beş yıldızlı bir otelde konaklamak tatil yapmak ruhu dinlendiren ve insanı  tazeleyen bir eylemdir.  Peki tatil için nereleri tercih etmelisiniz ve nasıl bir yol izlemelisiniz? Bu konuda özellikle otel seçimi anlamında gezinoks.com sitemize güvenebilirsiniz.  Buna ek olarak sizin için bu konuda yazdığımız blog yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.
Tatil yapacakların birince tercihlerinden birisi şüphesiz ki Alanya'dır. Alanya otelleri google aramalarında en üst sıralarda yer almaktadır. Siz de otel konusunda karar almakta zorlanıyorsanız ve Alanya otelleri ile alakalı yönlendirmeye ihtiyacınız varsa,  bu yazı tam size göre.
Öncelikle Alanya Otelleri ile alakalı bilmeniz gereken şey, internetten ön araştırma yapmanız gerektiğidir. Bölgedeki otellerin dijital profilini sorgulamalı ve buna göre seçiminizi yapmalısınız. Gezinoks, google, booking gibi siteler yorum araştırması ve durum saptaması için rahatlıkla başvurabileceğiniz sitelerdir.
Peki Alanya otel fiyatları ne alemdeler? Pahalı veya ucuz mu? Otel bulmak zor mu ve bu bölgede nereleri gezebilirsiniz?
Otel fiyatları için buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz. Gezinoks.com olarak size bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Alanya'da gezilecek yerlere gelirsek...
Kelimenin tam anlamıyla dünyanın gıpta ettiği bir cennet parçası olan Alanya plajları, tarihi eserleri, doğa harikaları ve Alanya Otelleri ile oldukça ünlüdür. Gelin bu muhteşem yerde görmeniz gerekenler arasındaki olmazsa olmazlara bir göz atalım:

1: Damlataş Mağarası

Koruma altındaki bir doğa harikası olan Damlataş Mağarası Alanya otelleri ile dolu merkeze yalnızca bir kilometere mesafededir.  Alanya iskelesinin inşaatı sırasında tesadüfen ortaya çıkartılan mağara, adını içine sızan yağmur damlalarından almaktadır.  Bu ilginç mekanın içindeki hava sıcaklığı sabah akşam 23.3 derecedir.  Daha da ilginç olanı ise binlerce senede oluşmuş ve metrelerce yüksekliğe ulaşabilen sarkıtların, solunum sıkıntısı çeken hastalara iyi gelmesidir. Tavanındaki deliklerden, çatlaklardan ve boşluklardan sızan yağmur damlalarıyla oluşmuş olan Damlataş Mağarası, Alanya otelleri tercihinizi olumlu yapmanız için oldukça cezbedici bir faktör.

2: Atatürk Müzesi

Sivil mimarlık konusunda tarihi bir örnek olarak kabul edilen bu müze, 1935 senesinde Mustafa Kemal Paşa tarafından dinlenmek için kullanılmıştır. 1984 senesinde ev sahibinin yapıyı devlete tahsis etmesiyle müze haline getirilen bu evde Mustafa Kemal'in kişisel eşyalarını görmek mümkün. Buna ek olarak müze, tarihi Alanya hanelerinin yapısal özellikleri hakkında da bilgi veriyor.

3: Fosforlu Mağara

İçerisinde ışıkların hınzırca oyunlar oynadığı tablo gibi bir görüntü tasavvur edin. Eğer edemiyorsanız sıkıntı yok çünkü yalnızca deniz taşımacılığıyla ulaşabileceğimiz Fosforlu Mağara bu düşü gerçeğe dönüştürüyor. Üstelik Alanya Otelleri tarafından sık sık düzenlenen turlarda, bu mağarada denize girmek  bile mümkün oluyor!..

4: Alanya Kalesi

Türkiye'de Selçuklu Kalesi olarak nitelendirebileceğimiz tek bir eser vardır ki o da Alanya'da konumlanmıştır.  Yerden ikiyüzelli metre yükseklikteki bir tepede oturmakta olan Alanya Kalesi'nin bünyesinde günümüzde müze olarak kullanılan bir iç müze de mevcuttur.  Roma'dan Alaaddin Keykubat'a, Kanunui'den daha nice liderlere, bu kale önemli bir yapı olmuştur. Alanya Kalesi'nin içerisinde sarnıçlar, zindanlar, deniz feneri Eğer bu muhteşem yerler dikkatinizi çekiyorsa, Alanya otel fiyatları ile alakalı araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Hemen buraya bakın!..

 

HAKKIMIZDA

Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0850 532 2018
Biz Sizi Ayaralım