444 59 51 Tıklayın, sizi arayalım!

 • Türkçe
Kayıt Ol

Elit Slovenya, Avusturya, Almanya Turu THY ile 3 Gece Ekstra Turlar Dahil (Ljubljana Çıkışlı)

 PAYLAŞ
 • TUR PROGRAMI
 • GENEL BİLGİLER
 • REZERVASYON YAP
Tur Programı İndir
Tur Hareket Noktası
 • Yeni Havalimanı Dış Hatlar - (Türkiye/İstanbul)
Ücretsiz Hizmetler
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul –Ljubljana / Münih -İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transfer,
 • Ljubljana 1 gece Salzburg 2 gece 3* ve 4* otellerde toplamda 3 gece belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur rehberlik hizmeti.
Ücretli Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),
 • 170 Euro İstanbul başvuru vize ve hizmet bedeli ( 190 € Ankara ve İzmir başvuru),
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti
 • Kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,
Ek Hizmetler

Elit Slovenya, Avusturya, Almanya Turu THY ile 3 Gece Ekstra Turlar Dahil

Elit Tur: Tüm Geziler Dahil, Ekstra tur ödemesi yok!
Farklı tur programlarında toplam 225 € olan ekstra turlar Elit Tur'da ücretsiz...

1. Gün İSTANBUL – BLED GÖLÜ – POSTOJNA MAĞARASI - LJUBLJANA
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05.00’de hazır bulunulması. Check–in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1061 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.15’de Ljubljana’ya hareket. Ljubljana’ya varışın ardından doğa harikası, sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz “Keşke ben de bir gün orada olsam ” diyeceğimiz Slovenya’nın Bled Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün yüzeyinden 100 metre yükseklikte sarp kayalıklar üzerine konumlanmış Orta Çağ stili mimarisiyle görenleri büyüleyen kalesi, gölün tam ortasında 17. yüzyıla ait Barok tarzda inşa edilmiş ihtişamlı kilise görüldükten sonra sizleri huzuru iliklerinize kadar hissedeceğiniz Bled Gölünde serbest bırakıyoruz. Arzu ederseniz 'pletna' adı verilen teknelerle gölü gezebilir, Kalenin ( girişi ücretli) cafesinden Bled Gölünün muhteşem manzarasını kuş bakışı izleyebilir, olağanüstü keyifli göl kıyısında tam tur yürüyüş yapabilir veya göle en yakın cafelerde hoşça vakit geçirebilirisiniz Bled Gölü gezimiz sonrası sizleri kendisine hayran bırakacak ve şaşırtacak Unesco tarafından koruma altına alınmış, dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postojna mağarasına gidiyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının etkileyiciliğine hayran kalacaksınız. Postojna mağarası gezimiz sonrasında Avrupa’nın en yeşil şehri seçilen Ljubljana’ya hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitili ile dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir gezimiz sonrası sizleri canlı, hareketli bir o kadar keyifli Ljublyana merkezinde serbest bırakıyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün LJUBLJANA – HALLSTATT GÖLÜ- SALZBURG
Sabah kahvaltısı ile Ljubljana otelimizden ayrılarak Doğu Avrupa’nın yemyeşil ormanlık yollarında harika manzaralar eşliğinde Salzburg’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra yol üzerindeki durağımız doğanın bütün renklerini ve canlılığını, tertemiz havayı, insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici dingin göl atmosferini yaşayacağınız dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt. UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenen Hallstatt'da göl kenarında banklarda oturup kuğuları ile dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilir, kasabanın merkezinden rahatça ulaşabileceğiniz finiküler ile 350 metre yukarıdaki gözlem noktası (skywalk) dan Hallstat gölünün muhteşem panoramik görüntüsünü izleyebilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg'dayız. Salzburg’un en önemli ve en gözde yerlerinden 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük kalesi Festung Hohensalzburg, çiçekler ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış sahip Mirabell Sarayı bahçesi, Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residence Meydanı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için, dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg Köprüsü, kuşların ve nehrin sesi ile oluşan mükemmel senfoniyi banklarda oturarak iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Salzburg şehrini ikiye ayıran Salzach Nehri, tabelaları ferforjeden yapılmış ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi, Getreidegasse Caddesi üzerinde dikkatinizi çekecek Mozart'ın doğduğu ev, altın rengi kocaman bir küre üzerinde ayakta duran bir adam heykeli ile Kapitelplatz' Mozart’ın ihtişamlı heykelinin de bulunduğu Mozartplatz, görüldükden sonra gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme. Otelimizde konaklama.

3. Gün SALZBURG-MONDSEE- WOLFGANSEE-ST.WOLFGAN -SALZBURG
Sabah kahvaltısından sonra tam gün sürecek Salzburg etrafındaki muhteşem manzaraları doğal cennetleri gezmeye başlıyoruz. Doğaya, yeşile meraklıysanız insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici bir gün sizi bekliyor. İlk olarak Salzburg’a sadece 30 dakıka uzaklıktaki Avusturya’nın en geniş göllerinden dinginliği ile şehrin karmaşasından kaçmak isteyenler için görsel şölenin somut hali Mondsee, tertemiz suyu, harika doğası, yüzlerce otel ve restoranıyla sadece ülke içinden değil, dünyanın farklı köşelerinden yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ülkenin gözde turizm merkezlerinden Wolfgangsee. Salzammergut sıra dağlarıyla çevrili gölün çevresinde yemyeşil doğası içinde hayal edebildiğimiz tüm güzellikleri bir arada sunan, masalsı görünümlere sahip oldukça popüler kasaba St. Wolfgang ile gezimizi noktalayarak Salzburg’a dönüyoruz.Salzburg’da serbest zaman. Otelimizde konaklama.

4. Gün MÜNİH – İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih’e hareket ediyoruz. İki saatlik bir yolculuk sonrası Münih şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in Altın Mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten sonra Münih havalimanına hareket. Havaalanında bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonrası THY’nın TK1636 sefer sayılı uçağı ile saat 18:55’de Münih‘den İstanbul’a hareket. Yerel saat 22:45 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Türk Hava Yolları kaynaklı route değişikliği olmuştur.

ESKİ UÇUŞ 16.06.2024 İstanbul –Ljubljana(IST-LJU) 
YENİ UÇUŞ 16.06.2024 İstanbul –Münih(IST-MUC) 

ESKİ UÇUŞ 19.06.2024 Münih –İstanbul (MUC-IST) yerine
YENİ UÇUŞ 19.06.2024 Ljubljana- İstanbul (LJU-IST) olarak değişmiştir.

ESKİ UÇUŞ 09.11.2024 İstanbul –Ljubljana(IST-LJU)
YENİ UÇUŞ 09.11.2024 İstanbul –Münih(IST-MUC) 

ESKİ UÇUŞ 12.11.2024 Münih –İstanbul (MUC-IST) yerine
YENİ UÇUŞ 12.11.2024 Ljubljana- İstanbul (LJU-IST) olarak değişmiştir.

NOT: 09 kasım Slovenya ve Avusturya (LJU – SZG) Turunda bir değişiklik bulunmamaktadır. Satışa ayrıca devam edecektir.
Kamnik gezisi çıkarılıp yerine Postojna Mağarası Turu eklenmiştir.

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte arayalım. Mesai saatleri dışında bırakılan aranma talepleri ertesi gün çağrı merkezi mesai saatleri başlangıcı ile yapılmaktadır.

Sizi ne zaman arayalım ?