444 59 51 Tıklayın, sizi arayalım!

 • Türkçe
Kayıt Ol

Japonya & Kore Turu Mistik Rotalar (Thy ile)

 PAYLAŞ
 • TUR PROGRAMI
 • GENEL BİLGİLER
 • REZERVASYON YAP
Tur Programı İndir
Tur Hareket Noktası
 • İstanbul Havalimanı - (Türkiye/İstanbul)
Ücretsiz Hizmetler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul–Seul/Tokyo–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Osaka – Tokyo arası Shinkansen ile ulaşım hizmeti
 • Seul – Osaka arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Tokyo’da 4* otellerde 2 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
 • Osaka’da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
 • Seul’de 4* otellerde 2 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
 • Tokyo, Osaka ve Seul panoramik şehir turları
 • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Ücretli Hizmetler
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Covid-19 Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)
Ek Hizmetler
 • Han Nehri Tekne (60 Usd)
 • Başkent Seul’un yeraltı yerüstü, Han’ın iki yanı” Turu(40 Usd)
 • Kobe ve Nara Turu (195 Usd)
 • Kyoto şehir turu (195 Usd)
 •  Fuji & Hakone Turu (220 Usd)
 •  Nikko Turuna (210 Usd)

Japonya & Kore Turu Mistik Rotalar (Thy ile)
7Gece/10Gün

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile 4* Otellerde Konaklama
Seyahat ve Sağlık Sigortası Bizden!

1. Gün: İstanbul - Seul 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait sefer ile Seul’e hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.
Uçuş No: TK20 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 17:45 - Varış: Seul - Saat: 09:25

2. Gün: Seul 
Yerel saat ile sabah saatlerinde Seul’e varıyor ve alanda bizi bekleyen özel aracımızla şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan, Kore cilt bakım ürünlerinin herçeşidini bulabileceğiniz Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Han Nehri Tekne (60-$ (Kişi Başı) gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Eskiden bu nehir Kore yarımadasının ticaretinde önemli bir yer tutarken bugün Kuzey ve Güney Kore sınırının belirleyici unsurlarından birisi olduğu için iki ülke arasındaki itilaf bitene kadar bu özelliğinden faydalanamayacak ve bizlerde bunun tadını çıkarabileceğiz. Tur bitimi konaklayacağımız otelimize doğru hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün: Seul 
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman, dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek “Başkent Seul’un yeraltı yerüstü, Han’ın iki yanı” extra turumuza (40-$ (Kişi Başı) katılabilir.
Bu turumuzda Seul’u yerel halkın yaşadığı gibi yaşayacak ve metro ağını kullanarak şehri dolaşacağız. Seul yaklaşık olarak 24,5 milyonluk metropolitan bölge nüfusu ile ülke nüfusunun yarısına ev sahipliği yapar ve bu yüzden yaşayanlar lastik tekerlekli taşıtlar yerine titizlikle yeraltında ve üstünde örülmüş ulaşım ağlarını kullanmayı tercih eder. Biz de ilk olarak otelimizden çıktıktan sonra bu ağı kullanarak Nehrin diğer yakasının popüler semtine yani bir dönem dillere dolanan “Gangnam Style” şarkısı ile bilinen Gangnam bölgesine gideceğiz. Gangnam Korelilerin tabiri ile sonradan görme diye tabir ettikleri bir nüfusun yaşadığı plazalar bölgesidir, şarkı ve dans ise aslında buna göndermedir, burada Gangnam’ın simgesi el hareketinin bulunduğu noktaya gidip oradan da ikonik bir kütüphane olan “Starfield Kütüphanesi” ne geçip vereceğimiz serbest zamanın ardından, üniversite gençliğinin ve K-Pop akımının yeni merkezi Seul’un İstiklal Caddesi “HongDae” ye geçiyoruz, içeride evcik hayvanların bulunduğu ve müşterisi olduğunuz sürece içeride hayvanları sevebildiğiniz konsept kafelerden, sokak ortasında canlı performans gerçekleştiren gençlere kadar farklı renkler göreceğimiz bu sokakta geçireceğimiz serbest zamanın ardından bu sefer şehrin tarihi merkezlerinden birisi olan “insa-dong” a geçeceğiz, eski kore evlerinin bulunduğu ve gününüzde plazalara ve yüksek binalara yenik düşmüş bu coğrafyada eski Seul’den kalan insa-dong caddesinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası, Hanok diye tabir edilen eski Kore evlerinin orijinal yapıları bozulmadan eski ve yeniyi iç içe harmanlamış kafe ve restoranları ve meşhur Kore Ocakbaşı restoranları yani Korean Barbeque’ leri deneyimleyebileceğimiz Kore sokak lezzetleri ve tatlılarından sonra isteyenlerin otele devam edip bir sonraki güne kadar dinlenebileceği ya da rehber eşliğinde keşfe devam edebileceği şekilde turumuzu otelimizde sonlandırıyoruz.

 
4. Gün: Seul - Osaka 
Kahvaltıdan sonra otelimizden check out ile birlikte, Seul havalimanına transfer oluyoruz check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları uçuşu ile Osaka’ya uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından Osaka kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gurme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya’nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün: Osaka 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra tam gün Kobe ve Nara turu (195-$ Kişi Başı ) gerçekleştireceğiz. İlk olarak Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykelini barındırmaktadır. Nara bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, geyikleri elimizle yedirebilir, selfie çekebiliyoruz. Öğle yemeğinden rotamız Kobe şehri olacak. Kobe Ikuta tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Kobe Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler. Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün: Osaka 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra tam gün Kyoto şehir turu (195-$ Kişi başı ) gerçekleştireceğiz. İlk olarak altından yapılan Kinkakuji Tapınağı, ziyaret edeceğiz. Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Öğle yemeğinden sonra altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağını ziyaret ediyoruz. Geyşalarılyla ünlü gion bölgesinde serbest zaman ayırıyor, keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Sonrasında konaklama Osaka otelimizde.
 
7. Gün: Osaka - Tokyo 
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından tren istasyonuna gidiyor ve Shinkansen (Süper Hızlı Tren ) ile birlikte Tokyo yolculuğumuza başlıyoruz. Tokyo’ya varışımız ile birlikte yârim günlük şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Daha sonra Tokyo Ulusal Müzesini içinde bulunduran Shinto ve Zen simgeleriyle ünlü Ueno parkını geziyoruz. Dileyen misafirlerimizi Japonya’nın meşhur kopeği olan Hachiko heykelini ve günde 1 milyon kişinin kullandığı yaya geçidini bünyesinde barından Shibuya bölgesinde bırakıp otelimize donuyoruz. Konaklama otelimizde.
 
8. Gün: Tokyo 
Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turuna (210 Kişi Başı ) katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
9. Gün: Tokyo - İstanbul 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna ( Kişi Başı 200 $ ) katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Tokyo havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Türk Hava Yolları’na ait sefer ile Tokyo’dan (Haneda Havalimanı) İstanbul’a uçacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.
Uçuş No: TK199 (Türk Havayolları) - Kalkış: Tokyo - Saat: 21:55 - Varış: Istanbul - Saat: 05:15
 
10. Gün: İstanbul 
Yerel saat ile sabaha doğru İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.

Aşağıdaki bilgileri girin, sizi belirttiğiniz saatte arayalım. Mesai saatleri dışında bırakılan aranma talepleri ertesi gün çağrı merkezi mesai saatleri başlangıcı ile yapılmaktadır.

Sizi ne zaman arayalım ?